Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Inne

16 grudnia o 18.00 w Stajni Łąkie (gm. Strzelno) odbędzie Stajenna wigilia. Impreza połączona będzie z mikołajkami.

Domowe wypieki, ozdoby świąteczne, zabawki, biżuteria, artykuły gospodarstwa domowego można było nabyć podczas kiermaszu charytatywnego zorganizowanego w Kwieciszewie. Wszystko na pomoc w leczeniu 32-letniego Błażeja Gajewicza z Goryszewa.

Przy pięknie udekorowanej, pachnącej choince ofiarowanej przez Piotra Zielińskiego, która stanęła w rogu głównej sali świetlicy wiejskiej zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki. W świąteczny nastrój przygrywając na gitarach zebranych wprowadzili Arkadiusz Kubiak i Adam Nowak, natomiast swoim wokalem zachwycała Katarzyna Tuszyńska – Jąkalska.  

Z okazji jubileuszu 65 – lecia PTTK w Strzelnie wydany został kolejny przewodnik po zabytkach i ciekawych miejscach turystycznych naszej okolicy. Przewodnik  Dziedzictwo architektury drewnianej. Powiat Mogileński i okolica wydany został przez PTTK oraz Muzeum  - Romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława w Strzelnie pod redakcją przewodnika po strzeleńskich zabytkach i kustosza muzeum Damiana Rybaka.

W murach strzeleńskiego liceum, 9 grudnia odbył się wieczór mikołajkowo – świąteczny zorganizowany przez miejscowy oddział PTTK. Przy świątecznie udekorowanych stołach, na których królowały świąteczne wypieki zasiedli członkowie PTTK, sympatycy oraz zaproszeni goście. Dopełnieniem wieczoru był świąteczny kiermasz, 

Na Kiermaszu Bożonarodzeniowym 9 grudnia w sali OSP w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) zebrano 10.000,26 zł na potrzeby szkoły. Czas, który społeczność szkoły wykorzystała na wykonanie ozdób nie poszedł na marne, bowiem chętnych do zakupu ręcznie wykonanych przedmiotów była bardzo duża. Wśród kolorowych ozdób były między innymi  drzewka i choinki świąteczne z orzechów, szyszek, sznurka i makaronu, elementy dekoracyjne z masy perłowej, stroiki świąteczne z szyszek, mchu i orzechów, bombki choinkowe z nici świeczniki świąteczne, lampiony, krasnale oraz przepiękne ręcznie malowane kartki świąteczne.

9 grudnia w świetlicy wiejskiej w Markowicach (gm. Strzelno) odbyła się jubileuszowa X Gminna Bożonarodzeniowa Wystawa Ozdób Świątecznych.

Podczas spacerów mieszkanka Wiktorowa natknęła się na wycinkę drzew w okolicy źródełka św. Huberta. Doszła do wniosku, że to pozbawianie lasu dorodnych i zdrowych drzew. Rzecznik nadleśnictwa Gołąbki mówi, że drzewa były chore i trzeba je było wyciąć chociażby po to, żeby sucha gałąź przypadkiem nie spadła na będących przy źródełku turystów.

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń działające przy SOSW w Strzelnie przeprowadziło kolejną akcję zbiórki artykułów spożywczych, przemysłowych i drogeryjnych dla najuboższych rodzin.

Konkurs plastyczny Domu Kultury w Trzemesznie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jury stanęło przed trudnym zadaniem, kiedy okazało się, że do konkursu złożono blisko 170 prac.

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.