Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Gwiazdą wieczoru był podhalański zespół "Zospa" fot. Magdalena Lachowicz

W Strzelnie rozpoczął się Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia będzie można poczuć jeszcze przez dwa dni 3 i 4 grudnia. 

Jarmark Bożonarodzeniowy, to znaczące wydarzenie kulturalne promujące Strzelno i region, a także doskonała okazja do integracji oraz wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. Na płycie rynku stanęło kilkanaście dwustanowiskowych, pięknie oświetlonych, drewnianych straganów. Rynek ożył śpiewem i świąteczną muzyką. Pachnie barszczem, choinką i grzanym winem z goździkami. Całość prowadzi lektor - konferansjer Radosław Nowak.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Pierwszy dzień jarmarku rozpoczął się w południe, 2 grudnia.  Na dobry początek, na scenie w przestawieniu taneczno – wokalnym Elfy mikołaja zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Markowicach przygotowane przez Ewę Politowską. Następnie zaprezentowali się uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1. Przedszkolaki przygotowane przez Mirosławę Walkiewicz i Urszulę Świtek zaprezentowały spektakl Świąteczne życzenia. Natomiast uczniowie klas I – III Nadia Wrona, Antonina Iwińska, Zofia Wikaryczak, Gabriela Glonek, Natan Szczepaniak przygotowani przez Dorotę Czapską, Dorotę Kasprzyk i Barbarę Kasprzyk zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce świątecznej. Uczniowie klas IV – VIII przygotowani przez Krzysztofa Ciałkowskiego zaśpiewali pastorałkę Dzień jeden w roku. Kolędę Dzisiaj w Betlejem zaśpiewała Zofia Jackowska.

 

Paradę świąteczną poprowadził Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop fot. Magdalena Lachowicz

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie przygotowani przez Renatę Lessnau, Arletę Kluczyńską, Patrycję Lewandowską, Joannę Kubiak, Agnieszkę Perlikowską i Małgorzatę Nadolną zaprezentowali świąteczne wiersze, piosenki i taniec. Szkolny chór Preludium zaśpiewał pastorałki Od serca do ucha oraz Pastorałka pełna radości, natomiast kilka układów tanecznych do utworów o tematyce świątecznej zaprezentowało szkolne koło taneczne Zygzak.

Kolejną grupą, która zagościła na scenie byli uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Strzelnie. W piosence Cebula Celestyna zaprezentowała się Wiesława Pawlak, a w piosence Goodbye, My Love, Goodbye zaprezentował się Piotr Grobelny. Na zakończenie podopieczni ŚDS zaprezentowali wspólny taniec do piosenki bożonarodzeniowej Merry Christmas Everyone. Uczestników do występu przygotowała Anita Nowak.  

Jako ostatni na scenie zaprezentowała się społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Strzelnie. Szkolny chór Pod dźwiękiem prowadzony przez Dominikę Witkowską zaprezentował przedpremierowe wykonanie 9 utworów z wydanej płyty świątecznej. W jednym z utworów gościnnie śpiewa Agnieszka Twardowska.  Zespół tworzy 50 chórzystów i 20 nauczycieli.

 

Na stoiskach można było nabyć świąteczne ozdoby fot. Magdalena Lachowicz

 

Gdy zapadł zmrok przyszedł czas na Paradę świąteczną w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Następnie z udziałem burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego i zaproszonych gości uroczyście rozpoczął się Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Po krótkich słowach wstępu nastąpiła iluminacja choinki, a następnie  krakowscy artyści przeprowadzili animacje świąteczne.

W między czasie w bibliotece Lucyna Sobiesierska – Nowak prowadziła warsztaty świąteczne dla dzieci Wesoła choinka i Świąteczne zwierzaki. Każdy chętny miał też możliwość odwiedzenia mikołaja w jego domku. Można było zrobić zdjęcie i porozmawiać o świątecznych prezentach. Na stoiskach uwagę przyciągały wspaniałe ozdoby świąteczne oraz potrawy wigilijne.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Zakończeniem pierwszego dnia Jarmarku był koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego Zospa z Podhala.

Patronat prasowy nad wydarzeniem sprawuje Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

 

 

Magdalena Lachowicz, 3 XII 2022

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.