Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zanim  dzieci otrzymały upominki uczestniczyły w tanecznych zabawach z mikołajem oraz chwytały magiczne światełka na choince fot. Paweł Lachowicz

Zbliża się 6 grudnia - magiczna szczególnie dla najmłodszych data w kalendarzu. Jest to dla nich jeden z najbardziej ulubionych dni w roku. W tym dniu dzieci oczekują na prezenty od mikołaja, który nigdy nie zawodzi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym z sołectwa Bielsko (gm. Orchowo) nie musiały jednak czekać tak długo.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Już 3 grudnia dzięki miejscowej jednostce OSP, KGW i rady sołeckiej mogły świętować mikołajki. W sobotnie popołudnie wszystkie dzieci z sołectwa oraz członkowie dziecięcej i młodzieżowej drużyny pożarniczej spotkały się w świetlicy wiejskiej. Tam czekało na nich mnóstwo świątecznych atrakcji. 

 

Wielką atrakcją był padający w świetlicy sztuczny śnieg fot. Paweł Lachowicz

 

Śnieżynka i elf z inowrocławskiej grupy Animacje na kółkach podczas prowadzonego wspólnego kolędowania przeprowadzili wiele zabaw, wśród nich taniec zamrażaniec ze świątecznymi figurami, zabawa z chustą Klanza, czy magiczne bańki. Wielką atrakcją był padający w świetlicy sztuczny śnieg. W trakcie zabawy dzieci usłyszały dźwięk dzwonka, okazało się, że przybył do nich mikołaj, który niósł ciężki worek z prezentami. W sumie organizatorzy przygotowali 96 paczek.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Zanim jednak dzieci otrzymały upominki uczestniczyły w tanecznych zabawach z mikołajem oraz chwytały magiczne światełka na choince. Na zebranych czekał też słodki poczęstunek oraz ciepły, czerwony barszcz z pasztecikami, który zapewniły członkinie KGW Bielsko/Podbielsko. Każdy chętny stawał przy ściance, na której był namalowany na płótnie zimowy krajobraz i ustawionym przed nim tronie mikołaja, by wykonać w tej zimowej scenerii pamiątkową fotografię. Organizatorem spotkania mikołajkowego była miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna z prezesem Tomaszem Tomczakiem, przy współpracy KGW Bielsko/Podbielsko oraz rady sołeckiej Bielska.

 

 

Paweł Lachowicz, 3 XII 2022

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.