Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas jarmarku najmłodsi w wyznaczonych godzinach mieli możliwość odwiedzić mikołaja w jego domku fot. Magdalena Lachowicz

Przez trzy dni 2, 3 i 4 grudnia na strzeleńskim ryku pod patronatem Pałuk trwał zorganizowany przez gminę Strzelno i Dom Kultury III Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Rynek ożył śpiewem i świąteczną muzyką. Pachniało barszczem, choinką i grzanym winem z goździkami.    

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

O pierwszym dniu jarmarku, który rozpoczął się w piątek, 2 grudnia  pisaliśmy w artykule Magia świąt na strzeleńskim rynku. Pierwszy dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego za nami.

W sobotę, 3 grudnia jarmark rozpoczął się przed południem animacjami świątecznymi w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Następnie na scenie zagościły lokalne zespoły, a wśród zespół rockowy RockersKids ze strzeleńskiego Domu Kultury pod kierunkiem Arkadiusza Kubiaka oraz strzeleńska Orkiestra Dęta pod batutą Jacka Jackowskiego. Po nich na płycie rynku aktorzy Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop zaprezentowali zimowy happening Elf Ord – Wyższa Szkoła Elfów. Następnie na scenie zaprezentowali się pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, a po nich odbyły się dwa bożonarodzeniowe spektakle. Teatr Strzelno zaprezentował spektakl dziecięcy Kolędowa jasełka oraz spektakl młodzieżowy Opowieść wigilijna. Ten przepełniony atrakcjami dzień zakończył się koncertem zespołu Karol i Roma.

 

Podsumowanie gry terenowej "Puzzle św. Mikołaja" fot. Magdalena Lachowicz

 

4 grudnia zakończył się trzydniowy Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie. Niedzielne świętowanie rozpoczęło się grą terenową Puzzle św. Mikołaja przygotowaną przez Barbarę Narbut i Annę Narbut. Wystartowały 4 drużyny, które miały za zadanie zebrać po 3 puzzle i 1 prezent niespodziankę ukryte na świątecznym rynku. Podsumowania gry dokonała jej pomysłodawczyni Barbara Narbut. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody.  

 

Zimowy happening "Elf Ord - Wyższa Szkoła Elfów" w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop" fot. arch. Domu Kultury w Strzelnie

 

W międzyczasie na scenie w koncercie kolęd wystąpił zespół śpiewaczy Kujawianki/Strzelnianki pod kierunkiem Waldemara Krystkowiaka. Nastąpiło też podsumowanie Mikołajkowego Rajdu Rowerowego organizowanego przez strzeleński Oddział PTTK. Część artystyczna rozpoczęła się od koncert duetu wokalnego Christmas Time. Po nim na płycie rynku Amazing Bubble Show zaprezentował pokaz tworzenia magicznych, wielkich baniek. O 14.00 rozpoczęła się Niedzielna Pałucka Biesiada. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Mariusz Kalaga, Arek Kopaczewwski, Paweł Siluk Steiner i Krzysztof Koniarek. Biesiadę prowadził Dariusz Piekarski.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Podczas jarmarku najmłodsi w wyznaczonych godzinach mieli możliwość odwiedzić mikołaja w jego domku. A jak były grzeczne przez cały rok otrzymywały od mikołaja Certyfikat Grzecznego Dziecka. Oprócz spotkania z mikołajem dużo radości najmłodszym przyniosły świąteczne warsztaty, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, podczas których dzieci tworzyły wesołe choinki i świąteczne zwierzaki. Cały czas w świątecznym klimacie, na stoiskach można było kosztować wigilijno-świąteczne potrawy, zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby oraz słodycze i litewskie wyroby. Ten przepełniony atrakcjami jarmark zakończył się w niedzielę o 17.00. Wtedy dyrektor Domu Kultury Paweł Gębala, p.o. dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Jarosław Gębala wraz z władzami miasta podsumowali przedsięwzięcie i wręczyli wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia jarmarku specjalne podziękowania. Pomysłodawcą organizacji jarmarku jest Jarosław Gębala. Organizatorem imprezy był Dom Kultury w Strzelnie. Współorganizatorami Gmina Strzelno, Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, Miejska Biblioteka Publiczna. Trzydniowy jarmark prowadził lektor - konferansjer Radosław Nowak.  Zadanie dofinansowane zostało ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Patronat prasowy sprawował Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

 

 fot. Magdalena Lachowicz i Dom Kultury w Strzelnie

Magdalena Lachowicz, 4 XII 2022

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.