W sobotnie popołudnie maluchy zaprezentowały się mieszkańcom Mogilna   fot. Marek Holak

3 lipca odbył się w gminie Mogilno Zlot Maluchów - Ostatni piknik Czestera. Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku było bazą zlotu, a w parku miejskim w Mogilnie, fiaty 126p zaprezentowały się ich miłośnikom z Mogilna.

Inicjatorem zorganizowania zlotu był Antoni Przychodzień, inżynier elektronik, który stworzył w Bielsku-Białej Muzeum Fiata 126p. Został zorganizowany w hołdzie pamięci Czesława Maciąga ps. „Czester” miłośnika fiatów 126. Mieszkał w Poznaniu, gdzie od kilku lat organizował Zloty Miłośników Fiatów 126p pod nazwą „Pikniki Czestera”. W planach miał przeprowadzkę do Mogilna i organizację takiego zlotu właśnie w Mogilnie, niestety nagła śmierć pokrzyżowała jego plany. Antoni Przychodzień, chcąc wypełnić ostatnią wolę przyjaciela podjął się właśnie organizacji tego zlotu w Chabsku i Mogilnie.

Podczas prezentacji w parku burmistrz Mogilna Leszek Duszyński wręczył puchary: dla właściciela najstarszego Malucha, dla załogi, która przebyła do Mogilna najdłuższą drgoę oraz dla właściciela najciekawszego auto.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marek Holak, 4 VII 2021 

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.