Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Inwestycje

O ich wybudowanie stara się od wielu lat radny Przemysław Majcherkiewicz. Nowoczesna hala ma toalety zlokalizowane tylko na parterze. Jest to dużym utrudnieniem dla kibiców przychodzących na mecze, koncerty i zasiadających na trybunach zlokalizowanych na wysokości I piętra. W przerwie wydarzeń sportowych zaczyna się chodzenie po korytarzach i szukanie toalet.

Burmistrz nie czekał do końca kwietnia. kiedy prace miały być przez firmę Tecal ukończone. - Zauważyliśmy, że wykonawca tej inwestycji ukończyć nie może. Umowa została rozwiązana, zostały naliczone wykonawcy kary umowne - mówi dyrektor Łukasz Kuntnowski z wydziału środków unijnych i rozwoju lokalnego.

Głównym tematem omawianym podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Orchowie były zmiany w budżecie polegające na zabezpieczeniu kwoty 550.000 zł na zakup samochodu pożarniczego dla jednostki OSP w Orchowie.

8 marca w Zbytowie (gm. Mogilno) odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja została ukończona i od teraz świetlica może tętnić życiem.    

Jeżeli chodzi akurat o siłownię to trzeba będzie pisać grafik, bo wójt nie wyobraża sobie, że na jedną godzinę przyjdzie 10, czy 20 osób. Będzie więc, zdaniem wójta, grafik ustalony, że wchodzi na przykład 5 osób na godzinę - Siłownię mamy taką naprawdę z prawdziwego zdarzenia, że na innych siłowniach takiego sprzętu nie ma. Rozmawiałem już z dyrektorem, że trzeba będzie harmonogram ustalić. Nawet mówiłem, czy kobiety, czy mężczyźni chcieli osobno. To bez znaczenia i mogą być razem i tak powinno być. Do 7 osób  spokojnie będzie mogło tam być na różnych urządzeniach. – tłumaczył wójt Ciesielczyk.

Budynek Domu Kultury i Strażaka w Orchowie poddawany jest termomodernizacji. W ramach prac zamontowana zostanie w budynku pierwsza na mieniu gminy pompa ciepła.

13-letni piec "kopciuch" znajdujący się w szkole w Słowikowie, zgodnie z protokołem pokontrolnym, musi zostać usunięty, by nie zagrażał uczniom i nauczycielom. Od jesieni trwa spór pomiędzy wójtem a radnymi z opozycji o to, jakie źródło ciepła ma zostać zainstalowane w placówce. Wójt zapowiedział, że jeśli nie będzie zgody Rady Gminy na wymianę pieca na ogrzewanie gazowe, to i tak skorzysta ze swoich uprawnień i taki piec zamontuje.

Gminie Strzelno w II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych realizowanego w ramach Polskiego Ładu przyznane zostało 4.750.000 zł na  realizację zadania Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz nawierzchni drogi ulicy Gimnazjalnej i Magazynowej do skrzyżowania z ulicą Spichrzową. Do tego gmina otrzymała 2.000.000 zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych na nawierzchnię oraz na kanalizację. W sumie na realizację zadania gmina otrzymała 6.750.000 zł.

Naszego czytelnika zastanawia, co skłoniło burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego do takich rzeczy, żeby ogolić drzewa "na łyso" i niech sobie rosną. Burmistrz tłumaczy, że mieszkańcy wnioskowali o całkowite wycięcie drzew, on jednak na to nie wyraził zgody.

Z rządowego Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych gmina Orchowo uzyskała dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.