Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Ulica Mickiewicza w Mogilnie otrzyma nowy dywanik asfaltowy   fot. Marek Holak

Na nową nawierzchnię ul. Hallera burmistrz Leszek Duszyński zabezpieczył w budżecie 400.000 zł, a na nową nawierzchnię ul. Mickiewicza 180.000 zł.

W piątek, 26 marca o 14.00 rozpoczynają się komisje a o 16.00 sesja Rady Miejskiej w Mogilnie. Jest to dokończenie sesji środowej, która była przeprowadzana w trybie zdalnym i została przerwana po kłopotach, jakie mieli radni z łączeniami podczas komisji. Komisje odbywają się w sali Domu Kultury przy rynku, a sesja w bibliotece.

W środę radni dyskutowali o zmianach w budżecie, jakie na ten rok zaproponował burmistrz Leszek Duszyński. Wśród wielu zmian było na przykład przeznaczenie 400.000 zł na modernizację fontanny. Inwestycja wzbudziła wiele emocji wśród rajców. Radny Prawicy Ziemi Mogileńskiej Robert Przepiórka zaproponował, by burmistrz zdjął 400.000 zł z modernizacji fontanny i przeniósł te pieniądze na remont ul. Hallera.

Dzisiaj do południa burmistrz rozesłał radnym autopoprawkę do projektu zmian budżetowych. 400.000 zł na modernizację fotanny pozostawił w budżecie. Wprowadził natomiast dwie nowe inwestycje na ten rok. Są to dokończenie remontu ul. Hallera na odcinku od Ronda im. Engelskirchen do mostku na rzece Pannie oraz odcinka od Ronda im. Jana Dudziaka do ul. Korczaka prowadzącej do przedszkola. Na pozostałych odcinkach ul. Hallera jest już wyremontowana. Nowa nawierzchnia asfaltowa będzie kosztowała budżet gminy 400.000 zł. Konieczny będzie także remont mostku na ul. Hallera w części od storny Biedronki. Jak powiedział nam burmistrz, te prace zostaną wykonane z wydatków bieżących.

Druga autopoprawka dotyczy remontu, czyli położenia nowego dywanika asfaltowego na ul. Mickiewicza. Tutaj burmistrz proponuje zabezpieczyć w budżecie na ten cel 180.000 zł. Ta autopoprawka związana jest z inną inwestcyją, jaką wcześniej zaproponował burmistrz w zmianach budżetowych. Otóż gmina Mogilno miała przeznaczyć 180.000 zł jako dotację dla powiatu mogileńskiego na budowę chodnika w Marcinkowie. Cały chodnik miał kosztować 360.000 zł, a drugą część miał sfinansować powiat mogileński. Tymczasem po środowych przerwanych komisjach, radni Klubu Radnych Wspólnota skierowali pismo o wycofanie 180.000 zł z tej inwestycji. Tym samym burmistrz Duszyński postanowił je przeznaczyć na modernizację ul. Mickiewicza, dlatego zgłosił taką autopoprawkę.

Na dzisiejszej sesji radni zdecydują w głosowaniu o tym, czy zmiany budżetowe zostaną wprowadzone do budżetu 2021 roku, czy nie zostaną. Na bieżąco będziemy o tym informować.

AKTUALIZACJA (26 marca, godz. 18.00)

 Burmistrz Duszyński przedstawił na sesji nowy projekt uchwały. Czyli zmiany budżetowe zawierały m.in.: remont ul. Hallera (400.000 zł), remont ul. Mickiewicza (180.000 zł), modernizacja fontanny (401.000 zł), zwiększenie kosztów inwestycji budowy pawilonu targowiskowego Mój Rynek o 160.000 zł, zwiększenie rewitalizacji Rynku w Gębicach o 180.000 zł.

Za odrzuceniem zmian głosowało 11 radnych: 10 z PSL - Zofia Gąsior, Katarzyna Barczak, Małgorzata Źrałka, Barbara Lech, Maria Malczewska, Przemysław Majcherkiewicz, Łukasz Gapiński, Karol Nawrot, Zbigniew Spólnik, Paweł Molenda oraz Ewa Szarzyńska z Prawicy Ziemi Mogilenskiej. Poparło zmiany zaporoponowane przez burmistrza 10 radnych: 8 ze Wspólnoty - Teresa Kujawa, Ewa Kwit, Alina Dobersztyn, Małgorzata Staniek, Grzegorz Stochliński, Łukasz Drzazgowski, Stanisław Redmann, Stanisław Radtke oraz 2 z Prawicy Ziemi Mogilenskiej - Wioleta Michalak i Robert Przepiórka.

Marek Holak, 26 III 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.