Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Tak wyglądał budynek Wrzosu 15 lat temu. W letnie wakacje 2006 r. okna były zabite dechami.   fot. Joanna Świetnicka

26 marca przy okazji dyskusji na komisji Rady Miejskiej o konieczności remontu fontanny w parku miejskim, doszło między radnymi do ostrej wymiany zdań na temat stanu budynku, w którym mieściła się kultowa dla mieszkańców Kawiarnia Wrzos.

Radny Wspólnoty Grzegorz Stochliński pytał: - Kto sprzedał Wrzos? Która władza sprzedała Wrzos? To była kiedyś chluba i wizytówka Mogilna (...) I dzisiaj widzimy jak wygląda budynek Wrzosu. Co zrobiła poprzednia władza? Panie Majcherkiewicz to jest własność osoby prywatnej i wyście to sprzedali. I nic dzisiaj Radzie Miejskiej i burmistrzowi do tego budynku.

Radny PSL-u Przemysław Majcherkiewicz mówił, że Wrzos by sprzedany w 1998 r., bo taka była potrzeba. Przypomniał, jak Leszek Duszyński, jak jeszcze był radnym w latach 1998-2006, atakował najpierw burmistrza Stanisława Łaganowskiego a potem burmistrza Jacka Kraśnego, za to, że budynek niszczał a okna były zabite dechami, że ówczesna władza to nieudacznicy. - Ja wiem, że panu zależy na estetyce miasta i taką estetykę mamy od 2006 r. nadal. Czyli mamy 15 lat pana rządów i w sprawie nic nie zostało zrobione - mówił do Duszyńskiego radny Majcherkiewicz.

Przypomnijmy, że budynek z Wrzosem w 1998 r. był mieniem komunalnym. Gmina miała w nim swoje udziały. Ówczesny Zarząd Gminy, kierowany przez burmistrza Łaganowskiego (jego zastępcą w Zarządzie Gminy był Przemysław Majcherkiewicz), sprzedał budynek z Wrzosem w drodze licytacji Bolesławowi Wojtasikowi. Od tego momentu zaczęła się powolna i systematyczna degradacja budynku.

Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej, w czwartek 1 kwietnia.

Marek Holak, 28 III 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.