Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

13,5 mld zł to kolejna transza środków dla gmin i powiatów w całym kraju w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych fot. Justyna Kulpińska

Ponad 2.500.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostało rozdysponowane pomiędzy gminy powiatu mogileńskiego. Dzięki dofinansowaniu realizowane będą od dawna planowane inwestycje, m.in. budowa sali sportowej w Wójcinie, rozbudowa ul. Gimnazjalnej w Strzelnie czy przebudowa i zakup sprzętu dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Strzelnie. Łącznie do jednostek samorządu terytorialnego w całym województwie trafi ponad 78 mln zł.

Przypomnijmy, że RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody znacząco zubożały w wyniku trwającej pandemii koronawirusa. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

W powiecie mogileńskim dofinansowanie w kwocie 600.000 zł otrzyma gmina Jeziora Wielkie. Środki posłużą na budowę sali sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wójcinie. Projektowany budynek sali gimnastycznej jest jednokondygnacyjny, a jego powierzchnia zabudowy wynosi 627,32 m2. 583,38 m2 to powierzchnia użytkowa. Kubatura i wysokość to kolejno 5493,69 m2 i 11,94 m.  Obiekt zostanie zaopatrzony w łącznik do istniejącego budynku wyposażonego już w szatnie, łazienki i sanitariaty. Szacowany koszt całej inwestycji to 2.500.000 zł.

Gmina Strzelno wnioskowała o pieniądze na rozbudowę ul. Gimnazjalnej w Strzelnie o długości 231 m (odcinek od drogi krajowej nr 25 do ul. Kościelnej), szerokości jezdni od 6 m, szerokości pasów ruchu 2x3 m. Projekt zakłada też budowę chodnika dwustronnego na odcinku o szerokości od 2,4 do 3,6 m. Przebudowane zostaną też istniejące zjazdy z przedmiotowej ulicy. W planach jest ponad to założenie trawników. Dofinansowanie, które popłynie do gminy Strzelno wyniesie 983.075 zł, natomiast szacowany koszt całości prac to 1.966 150,08

1.000.000 zł otrzyma powiat mogileński. Środki przeznaczy na zadanie pod nazwą: „Zwiększenie dostępności do opieki długoterminowej w SPZOZ w Mogilnie poprzez dostosowanie infrastruktury i zakup sprzętu medycznego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Strzelnie”. Zadanie realizowane jest przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie i dofinasowane ze środków EFRR w ramach RPO WK-P. Inwestycja zakłada przeprowadzenie prac budowalnych, polegających na przebudowie (w tym nadbudowie i adaptacji pomieszczeń) budynku głównego w Filii SPZOZ w Strzelnie w celu dostosowania go pod potrzeby ZOL wraz z zakupem aparatury medycznej.

Justyna Kulpińska, 2 IV 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.