Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podpisanie umowy na rewitalizację odbyło się w sali narad Urzędu Miejskiego w Strzelnie fot. Oliwia Kobus UM Strzelno

20 maja w Urzędzie Miejskim w Strzelnie podpisana została umowa na realizację inwestycji Zagospodarowanie zdegradowanych przestrzeni miejskich na cele aktywizacji społecznej poprzez przebudowę boiska i jego terenów przyległych – rewitalizacja przy Szkole Podstawowej im. A. A. Michelsona.

Umowę na rewitalizację podpisali burmistrz Dariusz Chudziński, właściciel Zakładu Budowlanego Grinbud Jarosław Sieszchuła z Gniezna, który wygrał ogłoszony przez gminę Strzelno przetarg. W spotkaniu uczestniczyli ponadto inspektor nadzoru inwestorskiego – szef zespołu inspektorów Jarosław Góralczyk, skarbnik gminy Mariusz Balcerzak i sekretarz gminy Piotr Lessnau.

W ramach planowanych prac rewitalizacyjnych przy ul. Wyszyńskiego powstać ma plac apelowy w układzie amfiteatru, który z trzech stron będzie ograniczony przez budynek szkoły. Po środku placu zaplanowano podwyższenie, natomiast od strony wschodniej i zachodniej betonowe ławki w układzie kaskadowym. Od strony północnej i zachodniej kompozycji dopełnią zielone stoki porośnięte trawą. Obiekt umożliwi organizowanie oficjalnych spotkań szkolnych na powietrzu. Układ amfiteatru pozwoli na dogodne obserwowanie sceny z każdego miejsca. Niewątpliwie przestrzeń ta posłuży również uczniom, jako miejsce odpoczynku podczas przerw w sezonie letnim. Rewitalizacji poddane zostanie też zaplecze szkoły. Tereny położone od strony północnej i wschodniej budynku szkoły przeznaczono na zaplecze techniczne placówki. W północnej części terenu szkolnego pozostanie przestrzeń na planowana rozbudowę sali gimnastycznej. Od strony wschodniej zaplanowano parking na 18 samochodów osobowych, w tym miejsce dla osób niepełnosprawnych. Podczas prac rewitalizacyjnych powstanie też strefa rozrywki dla mieszkańców miasta. Chodzi głównie o połączenie możliwości rekreacji na świeżym powietrzu dzieci i młodzieży w róznym wieku oraz osób starszych. Koncepcja opiera się na poprowadzeniu trasy pieszej, która poprzez swój układ wydzieli strefy przeznaczone dla różnych aktywności. Zaplanowano zatem rozbudowany plac zabaw, siłownię zewnętrzną, skatepark, dwa pump tracki oraz miasteczko rowerowe - Istotnym zagadnieniem w procesie rewitalizacji terenu jest wprowadzenie w ramach strefy rozrywki różnych procesów aktywizacyjnych i edukacyjno – dydaktycznych. Coraz częściej w ramach zajęć szkolnych wprowadza się lekcje plenerowe pozwalające na obserwacje procesów biologicznych, chemicznych i fizycznych w praktyce – powiedział burmistrz Chudziński.

W ramach strefy rozrywki zaplanowano ścieżkę edukacyjną z instalacjami, które w innowacyjny sposób przybliżą zagadnienia matematyczne i fizyczne starszym i młodszym dzieciom. Dodatkowe elementy, takie jak stoły do gry w szachy i brydża mają zachęcić do integracji i wspomóc rozwój logicznego myślenia i umiejętności matematycznych zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Place zabaw maja być dostosowane dla różnych grup wiekowych. Pojawia się tam od niskich zjeżdżalni i huśtawek dla najmłodszych, poprzez karuzele i instalacje wspinaczkowe dla starszych, po ścieżkę zdrowia z elementami gimnastycznymi i kolejka linową. Zaplanowano również rozbudowana siłownię plenerową, stoły do ping – ponga i piłkarzyków, a także obszerny skatepark z zestawem ramp i poręczy. Dla amatorów rowerów i hulajnóg przewidziano nowoczesny pump track zbudowany z toru pełnego zakrętów i muld, który wyrabia refleks, zmysł równowagi i kondycję. Przewidziano także edukacyjny plac zwany miasteczkiem rowerowym z trasami do przejazdu rowerem, wyposażony w znaki drogowe i rondo, umożliwiający zdawanie egzaminów na kartę rowerową. W ramach placu wymalowane zostaną plansze do gier i zabaw podwórkowych. Na terenie strefy rozrywki nie zabraknie elementów integracyjnych dostosowanych dla osób o ograniczonej możliwości poruszania. W północnej części terenu zaprojektowany został ogólnodostępny parking dla mieszkańców. Ponadto w ramach prac rewitalizacyjnych planowana jest zmiana elewacji budynku szkoły oraz docieplenie dachu Sali gimnastycznej i łącznika miedzy salą a budynkiem szkoły.

Magdalena lachowicz, 21 V 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.