Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W minioną sobotę przed świetlicą wiejską w Parlinku odbyło się zebranie komitetu protestacyjnego z mieszkańcami miejscowości i władzami gminy Dąbrowa fot. Justyna Kulpińska

W sobotę, 22 maja członkowie komitetu protestacyjnego, sprzeciwiającego się powstaniu kolejnej chlewni wielkoprzemysłowej w Marcinkowe Górnym koło Gąsawy, spotkali się z mieszkańcami Parlinka w gm. Dąbrowa. To właśnie ta niewielka wieś w powiecie mogileńskim ma stać się miejscem zrzutu gnojowicy z planowanej tuczarni.

Spotkanie, w którym udział wzięli nie tylko mieszkańcy Parlinka, ale również wójt gminy Dąbrowa Marcin Barczykowski i przewodnicząca Rady Gminy Marta Błaszczak, poprowadzili członkowie komitetu protestacyjnego: Wojciech Szczęsny - radny wojewódzki i znany lekarz oraz Roman Wojciechowski - rolnik z Szelejewa. Towarzyszyła im też sołtyska Gąsawy Teresa Kawczyńska.

Wyjaśnili przybyłym jakie zagrożenie niesie ze sobą zrzut gnojowicy na 100 h pobliskiego pola w Parlinku. Jako najważniejsze wymienili: skażenie środowiska, odór, niszczenie dróg (beczkowozy przemieszczałyby się lokalnymi drogami przez Oćwiekę, Drewno i Niestronno), utratę wartości dobytku mieszkańców. Zaplanowali też kolejne działania, mające wpłynąć na zablokowanie inwestycji. - Mam nadzieję, że rezultaty po spotkaniu będą pozytywne - mówił, podsumowując spotkanie, Wojciech Szczęsny.

Szerzej w papierowym i elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz w czwartek, 27 maja.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Justyna Kulpińska, 24 V 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.