Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Magiczny Dywan to wyposażony w czujniki ruchu projektor, który wyświetlając na podłodze multimedialne gry przenosi użytkowników w świat rozszerzonej rzeczywistości fot. Paweł Lachowicz

W ramach projektu Baza z perspektywami stworzone zostało nowe miejsce dedykowane dzieciom i młodzieży, w którym każdy będzie mógł czuć się bezpiecznie i otrzyma szansę na rozwijanie swoich pasji.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Gmina Orchowo w ramach tegorocznej edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego otrzymała maksymalne dofinansowanie w wysokości 50.000 zł  na projekt Baza z perspektywami. Projekt obejmował działania wewnątrz oraz na zewnątrz Domu Kultury i Strażaka w Orchowie. Z pozyskanych środków z województwa, funduszu sołeckiego Orchowa oraz wkładu własnego gminy zamontowane zostały  2 nowe  urządzenia na placu zabaw oraz 3 ławki za budynkiem. Ponadto wyremontowane i doposażone  zostały dwa  pomieszczenia świetlicowe na parterze budynku oraz toalety znajdujące się na piętrze Domu Kultury. Całkowita wartość zadania wyniosła  83.082,39 zł, w tym pozyskana dotacja z województwa  50.000 zł, z funduszu sołeckiego 25.000 i środki własne z budżetu 8.082,39 zł.

 

Jednym z urządzeń zakupionych w ramach projektu, które znalazło swoje miejsce w nowej świetlicy jest Magiczny Dywan onEVO, czyli projektor do interakcji w rozszerzonej rzeczywistości, który nie tylko bawi i uczy, ale również wspomaga procesy rehabilitacyjne fot. Paweł Lachowicz

 

Warto dodać, że świetlica, która jest ulubionym miejscem spotkań orchowskich dzieci i młodzieży wypiękniała dzięki współpracy Urzędu Gminy, GOPS-u i biblioteki oraz społecznej pracy mieszkańców, dorosłych i dzieci.

W malowanie grzejników, parapetów, przygotowania terenu pod nowe urządzenia placu zabaw, montażu ławek, odmalowaniu starych urządzeń, pracach porządkowych uczestniczyli: Zbigniew Krzywiński, Oskar Urbański, Ewa Starus, Sylwia Kowalska, Wiktoria Szubert, Lena Chmielewska, Zuzanna Lulka, Szymon Horbiński, Marian Gmur, Maria Łopuch, Magdalena Pęczkowska, Piotr Bukowski, Piotr Wędzikowski, Anna Kałużna, Tomasz Sucharski, Joanna Adamczewska, Jakub Adamczewski, Julia Adamczewska, Wiktor Wiśniewski, Urszula Nalazek, Zofia Poniedziałek, Lena Górna, Anastazja Starus, Antonina Kałużna, Pola Kałużna, Wiktoria Krześniak, Mateusz Krześniak, Iwona Wiśniewska.

- Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom gminy, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w prace remontowe w świetlicy. Wspierali nas zarówno dorośli jak i dzieci, które aktywnie uczestniczyły w naszych dotychczasowych działaniach – powiedziała nam dyrektorka biblioteki Magdalena Pęczkowska. Najważniejsze, jak dodała jest to, że dzieci chętnie korzystają z organizowanych w świetlicy zajęć i co bardzo istotne zapominają w tym czasie o komputerach, czy telefonach komórkowych.

Paweł Lachowicz, 28 XI 2022

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.