Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Laureaci konkursu obecni na wręczeniu nagród z organizatorami oraz opiekunami fot. Paweł Lachowicz

21 listopada w sali obrad strzeleńskiego Urzędu Miejskiego odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu historyczno-plastycznego pod hasłem Polska w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

KONKURS

Celem konkursu było uczczenie 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, propagowanie i pogłębianie wiedzy historycznej o Polsce, jej bohaterach, dziedzictwie kulturowym oraz kształtowanie postaw patriotycznych. - Powstanie Państwa Polskiego po 123 latach zaborów było jednym z najważniejszych elementów kształtowania oblicza Europy okresu dwudziestolecia międzywojennego - mówili podczas podsumowania konkursu uczniowie ZSP 2 Nikodem Góralczyk i Kornelia Kalińska. Po czym wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie o tym w formie piosenki "Co to jest niepodległość"? w wykonaniu Leny Zielińskiej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie oraz strzeleński Dom Kultury, a jego koordynatorkami nauczycielki Aldona Matuszak i Violetta Konieczna.

 

Wyróżnienie w konkursie z rąk dyrektora ZSP 2 Jarosława Kaniastego i sekretarz gminy Ewy Staroojciec odbiera Andrzej Siudziński z ŚDS w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz

 

Każdy z uczestników miał do wyboru 1 z 3 tematów, miał za zadanie wykonać pracę indywidualną dowolną techniką na wybrany jeden z trzech tematów: "Życie codzienne w czasach międzywojennych"; " Polska motoryzacja okresu międzywojennego" lub "Moda i styl okresu międzywojennego". Na konkurs wpłynęły 64 prace uczniów ZSP nr 1 w Strzelnie, ZSP nr 2 w Strzelnie, SOSW w Strzelnie, SP w Markowicach, MOW w Strzelnie i ŚDS w Strzelnie.

KOMISJA WYRÓŻNIŁA

Komisja konkursowa w składzie: Aldona Matuszak (historyczka), Violetta Konieczna (nauczycielka w ZSP 2) i Jarosław Kaniasty (dyrektor ZSP 2) oceniając pracę brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość, zastosowany materiał i technikę, nawiązanie do tematu oraz staranność.

Po długich naradach spośród dostarczonych prac komisja wyróżniła 14 uczestników: Barbarę Maćkowiak i Andrzeja Siudzińskiego - ŚDS, Bartosza Gajdę - SOSW, Zofię Trella, Lenę Zielińską, Julię Zielińską, Weronikę Zakęś, Jagodę Skrzypczak, Zofię Urban, Oliwię Mikołajczak i Bartka Ślęzaka - ZSP 2, Jakuba Archackiego i Łukasza Gadamskiego - MOW oraz Pawła Dawidowskiego - SP Markowice.

 

Koordynatorki konkursu Aldona Matuszak i Violetta Konieczna fot. Paweł Lachowicz

 

MIEJSCA NA PODIUM

Oprócz wyróżnień komisja przyznała 4 miejsca trzecie, 4 miejsca drugie i 3 miejsca pierwsze.

1. miejsce ex aequo zdobyli: Daniel Ponto (SOSW), Julia Stanek (ZSP 2) i Wiktor Pawliński (ZSP 2), 2. ex aequo: Oliwia Lewicka (Markowice), Karina Janecka (ZSP 1), Adam Krzewina (ZSP 2) i Fabian Warzecha (ZSP 2) oraz 3. ex aequo: Krystian Szczepański (MOW), Szymon Kwiatkowski (ZSP 1), Lena Stanek (ZSP 1) i Hanna Julia Haddadi (ZSP 1).

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę książkową ufundowaną przez Urząd Miejski w Strzelnie. Nagrody wręczali burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, sekretarz gminy Ewa Staroojciec i dyrektor ZSP 2 Jarosław Kaniasty. Podziękowania otrzymali też opiekunowie i przedstawiciele uczniów poszczególnych placówek oświatowych biorących udział konkursie: Longina Winiarczyk, Sławomir Sobczak, Rafał Budny, Ewa Jaroszewska i Henryka Budna-Radomska.

Prace konkursowe wystawione zostały w galerii ZSP 2.

 

 

 

Paweł Lachowicz, 21 XI 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.