Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Młodzi aktorzy w trakcie przedstawienia fot. Magdalena Lachowicz

We wtorkowy wieczór, 20 grudnia w Klubie Senior+ przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie wystawione zostały artystyczne jasełka.

 

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Spektakl Kolędowe jasełka wystawiła młodsza grupa teatralna działająca w strzeleńskim Domu Kultury pod kierunkiem Anny Kobieli-Kanaan. Nie były to tradycyjne jasełka, a spektakl lalkowy oparty na mało znanych kolędach narracyjnych w opracowaniu pochodzącego ze Żnina Roberta Kanaana. Kolędy narracyjne, to utwory relacjonujące fakt narodzenia Pana Jezusa. W spektaklu wykorzystane zostały laleczki profesjonalnie wykonane przez Joannę Michrowską-Kamińską. - Te lalki są tak naprawdę starsze, niż moje własne dzieci, mają ponad 10 lat. Grały z nami jasełka już kilkakrotnie. Lalki były pierwotnie stworzone do jasełek, które wystawiałam z dziećmi na warszawskiej Pradze przez Joannę Michrowską-Kamińską, bardzo zdolnego plastyka, pracującego też teatralnie z lalkami. One tam miały swoją premierę. Trochę musieliśmy je odnowić, odżyły po raz kolejny i bardzo się cieszymy, że mogły razem z nami zagrać. Pierwszy występ miały w Warszawie, później Robert Kanaan wykorzystywał je w Pucku, gdzie pracował z młodzieżą. Był też epizod, że zagrali nauczyciele tymi lalkami jasełka, więc troszkę aktywności miały przez te 10 lat i nie leżały w kartonie, a teraz były zapewne bardzo szczęśliwe, że ponownie mogły wyjść do ludzi i dla nich zagrać - powiedziała nam Anna Kobiela-Kanaan.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

W spektaklu wystąpili: Marta Czaplicka (król, anioł), Zofia Jackowska (osioł), Julia Jeske (pastuszek, król), Lena Kanaan (wół), Maciej Mąka (Józef), Marta Pawlak (pastuszek), Aleksandra Szefler (anioł), Julia Śliwczyńska (Maryja), Adam Wojtasik (król), Lena Woźniak (anioł). Sztuka powstała pod kierunkiem Anny Kobieli-Kanaan. Oprawę techniczną, w tym odpowiednio dobraną muzykę zapewnił Robert Kanaan, absolwent żnińskiego LO, kompozytor i muzyk.

 

 

 

Magdalena Lachowicz, 21 XII 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.