Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Strzeleński chór "Harmonia" podczas występu fot. arch Harmonii

21 stycznia w auli Zespołu Szkół nr 1 w Chełmnie odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2023.

Wśród 21. zespołów z Włocławka, Gdańska, Bydgoszczy, Kórnika, Świecia, Torunia, Warszawy, Grudziądza, Gniewu, Łodzi, Kowalewa Pomorskiego, Obornik, Skórcza, Piły, Malborka, Szczecina, w konkursie zaprezentował się chór Harmonia ze Strzelna pod dyrygenturą Eweliny Boesche-Kopczyńskiej. Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Ryłko (przewodniczący), Joanna Maluga i Michał Rajewski (członkowie) oraz Martyna Jarzębska i Marta Frąckiewicz (sekretarz jury - dyrektorzy organizacyjni) oceniali występy w sześciu kategoriach przyznając złote, srebrne i brązowe pasma. Ponadto przyznała też Grand Prix konkursu oraz nagrody specjalne.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

 Strzeleński Chór Harmonia zdobył Srebrne Pasmo w kategorii chórów mieszanych i otrzymał w nagrodę puchar ufundowany przez wicestarostę chełmińskiego Wojciecha Bińczyka.  

Chór Harmonia ze Strzelna został reaktywowany w lutym 2004 roku przy Urzędzie Miejskim w Strzelnie. Składa się z amatorów i sympatyków śpiewu i muzyki. Od 2018 roku działa przy Domu Kultury w Strzelnie. Chór ma w swoim repertuarze utwory religijne, patriotyczne, ludowe i rozrywkowe. Uświetnia śpiewem różnego rodzaju uroczystości. Zdobywa laury na rożnych przeglądach, konkursach i festiwalach. Chór reaktywowała i prowadzi dr hab. Ewelina Boesche-Kopczyńska.

Magdalena Lachowicz, 24 I 2023

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.