Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Milena Hajdysz ze Strzelna zdobyła wyróżnienie w kategorii wokalnej solistów klas I-III szkół podstawowych fot. Dom Kultury w Strzelnie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, festiwal KOPA w Złotnikach Kujawskich odbył się na żywo z udziałem publiczności.

Przez dwa minione lata festiwal odbywał się wirtualnie, a uczestnicy konkursu przesyłali na nośnikach elektronicznych nagrania wykonywanych przez siebie utworów, które następnie oceniało jury. W tym roku festiwal powrócił na scenę i odbył się 21 stycznia w Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich po raz 29. W konkursie jury oceniało 60 występów solistów, duetów i zespołów z powiatów mogileńskiego, inowrocławskiego, żnińskiego i bydgoskiego. Oprócz śpiewu, oceniano także szopki bożonarodzeniowe przygotowane przez uzdolnionych plastycznie twórców.

Jury w składzie: Edyta Fydrych (przewodnicząca), Wioletta Metryka, Anna Sopolińska i Gwidon Graczyk (członkowie) oceniało występy w kategoriach wokalnej, wokalno-instrumentalnej z podziałem na solistów oraz zespołów, we wszystkich kategoriach z podziałem na wiek.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W kategorii wokalnej solistów Domów Pomocy Społecznej zwyciężyły ex aequo mieszkanki DPS w Siemionkach (gm. Jeziora Wielkie): Halina Kalitowska i Lidia Sieczkowska.    

W kategorii wokalnej solistów klas I-III szkół podstawowych wyróżnienie za wykonanie pastorałki Jezu śpij zdobyła Milena Hajdysz reprezentująca Dom Kultury w Strzelnie. W kategorii wokalnej solistów klas IV-VI szkół podstawowych 1. miejsce zajęła Natalia Kordylas ze Szkoły Podstawowej w Janikowie.  

W kategorii szopka bożonarodzeniowa jury przyznało pierwsze miejsce dla Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa i Dzieci Specjalnej Troski w Inowrocławiu, Urzędu Gminy w Złotnikach Kujawskich oraz Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Magdalena Lachowicz, 25 I 2023

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.