Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Old Dixieland Players   fot. arch. zespołu

Płyta po razy pierwszy ukazała się w lutym 1999 roku. Znalazło się na niej 17 nagrań, pochodzących z prywatnych zbiorów oraz nagrań dokonanych w Radio PIK w Bydgoszczy. Płyty wyprodukowało i wydało Love Culturecords. W styczniu tego roku wydana została reedycja płyty.

Old Dixieland Players z Mogilna to prawdziwa legenda polskiej sceny jazzowej, wykonująca muzykę w stylu jazzu nowoorleańskiego. Zespół działał w latach 1981-2002. Jest laureatem głównej nagrody festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 1986 w Warszawie. Uczestniczył w wielu europejskich festiwalach w: Grecji, Niemczech, Holandii i wielu, wielu koncertów w kraju i za granicą.

W lutym 1999 roku została wydana płyta zespołu. Znalazło się na niej 17 nagrań, pochodzących z prywatnych zbiorów oraz nagrań dokonanych w Radio PIK w Bydgoszczy (patrz poniżej). Płyty wyprodukowało i wydało Love Culturecords.

 

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W styczniu tego roku, wobec wyczerpania nakładu sprzed 24 lat, wydana została reedycja płyty. Najważniejsza różnicą jest to, że 24 lata temu płyta CD wydana była w plastikowym pudełku. Obecnie jest to kartonowe pudełko. Płyta wydana jest bardziej profesjonalnie z dokładnie opisanymi tytułami utworów na odwrocie samej płyty CD.

Na płycie znalazły się nagrania z dwóch okresów działalności zespołu. Na okładce płyty zamieszczone są także dwa zdjęcia zespołu.

Pierwszy okres działalności zespołu to lata 1981-1987. W nagraniach z tego okresu, jakie znalazły się na płycie uczestniczyli:

Zygmunt Ornatek - p., voc. 9 (numer utworu na płycie); leader, Ryszard Przybylski - tp., voc. 9; Wiesław Mrzygłód - cl.; Jacek Kaszuba - tb.; Stanisław Nowak - g. bas., tuba; Eugeniusz Saran - bjo; Krzysztof Janasek - dr. oraz Małgorzata Czarnecka - voc. 1, 2 i Bogumił Simiński - tara 3, 5, 6, 17.

Drugi okres działalności zespołu to lata 1987-1992. W nagraniach z tego okresu, jakie znalazły się na płycie uczestniczyli: Zygmunt Ornatek - p., leader, Ryszard Przybylski - tp.; Mieczysław Malicki - cl.; Jacek Kaszuba - tb.; Stanisław Nowak - bjo; Witold Wędzikowski - tuba; Krzysztof Janasek - dr.

 

Okładka reedycji płyty wydanej w styczniu tego roku

 

NAGRANIA UMIESZCZONE NA PŁYCIE

1. Kiedy znów zakwitną białe bzy (F. Doelle, M. Hemar),

2. Przy kominku (A Gold, A. Włast),

3. At The Jazz Band Ball (N. La Rocca),

4. Saint James Infirmary (J. Primrose),

5. Get It Right (Kid Rena)

6. Gladiolus Rag (S. Joplin)

7. Basin Street Blues (S. Williams),

8. Memphis Blues (W. Ch. Handy),

9. Bourbon Street Parade (P. Barbarin),

10. High Society (P. Steele),

11. Tin Roof Blues (P. Mares, L. Roppolo),

12. Tailgate Blues (trad.)

13. Creoll Love Call (D. Ellington),

14. I'm Looking Over a Four Leaf Clover (H. Woods),

15. Old Rugged Cross (trad.),

16. Jazzin' Babies' Blues (J. King Oliver),

17. Coney Island Washboard (H. Durand).

 

 

 

Marek Holak, 26 I 2023

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.