Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na drogach

Gmina Orchowo w ramach przyznanego dofinansowania w kwocie 6.089.500 zł ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych zrealizuje dwie inwestycje drogowe na terenie gminy.

Na wniosek mieszkańców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z projektantami z firmy Trakt z Katowic opracowała kolejny wariant przebiegu obwodnicy Strzelna. Mieszkańcy, których poparł burmistrz, wskazywali na konieczność wybudowania od strony Poznania ronda bądź zjazdu z drogi krajowej nr 15 w Jeziorkach ze względu na występujące na obecnym skrzyżowaniu częste kolizje i niebezpieczne sytuacje drogowe.

Przeszło 2,5 km odcinek drogi powiatowej Orchowo – Osówiec zostanie poddany przebudowie, dzięki temu za pięć miesięcy  mieszkańcy pojadą z Orchowa do Osówca po nowej nawierzchni.

W związku z trwającymi pracami budowlanymi na drodze krajowej nr 15 w Kwieciszewie (gm. Mogilno), w poniedziałek, 27 lutego zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu, polegająca na tymczasowym zamknięciu zjazdu na drogę powiatową nr 2435C z Kwieciszewa do Gębic.

Zarząd Dróg Powiatowych w Mogilnie planuje wyremontować odcinek drogi Łąkie - Zbytowo o długości 1,94 km. Łączy ona dwie największe gminy powiatu Mogilno i Strzelno. Jako objazd ma strategiczne znaczenie dla płynności ruchu w przypadku zablokowania krajowej 15. Projekt modernizacji drogi zakłada wycinkę 60 drzew. Burmistrz Strzelna wyraził zgodę na wycinkę 15 z nich w celu poszerzenia pasa drogowego, na wycinkę pozostałych 45 w celu regulacji rowów i odwodnienia - nie wyraził zgody. Od jego decyzji ZDP odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Radny Paweł Glanc z Rzeszyna pytał prezesa spółki komunalnej z Jezior Wielkich Macieja Szeląga, czy spółka ma podpisaną umowę z jakąś firmą na odśnieżanie, czy prace te wykonuje sama.

Całkowite zamknięcie odcinka drogi z Łabiszyna do Kobylarni dla ciężarówek i częściowo dla samochodów osobowych, objazdy przez Murczyn, Barcin i Inowrocław do Brzozy, wyłączenie z ruchu głównej ulicy w Łabiszynie. To najważniejsze utrudnienia związane z remontem drogi wojewódzkiej 254.

Modernizacja ul. Padniewskiej w Mogilnie potrwa 16 miesięcy, gdzieś do połowy 2024 roku. Jedną z najważniejszych zmian będzie likwidacja przejścia dla pieszych na wysokości "Twojego Marketu". Przejście zlokalizowane w tym miejscu, w wyniku coraz większego natężenia ruchu samochodowego do dzielnicy przemysłowej zachodniego Mogilna - staje się coraz bardziej niebezpieczne dla przechodniów. Po modernizacji przejście zostanie przesunięte za wylot z ul. Przemysłowej i będzie przecinać wysepkę, zlokalizowaną w tym miejscu na ul. Padniewskiej.

Ścieżka będzie miała długość 1,7 km, jej szerokość będzie zmienna od 2 m do 2,5 m i zlokalizowana zostanie po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 254, patrząc od strony Mogilna. Ścieżka zostanie dodatkowo doświetlona.

Od 23 stycznia zostanie zamknięta droga z Łabiszyna w kierunku Bydgoszczy. Dopuszczony zostanie ruch do posesji znajdujących się przy drodze, służb komunalnych, transportu publicznego i pojazdów budowy. Utrudnienia mają potrwać do końca 2023 roku.

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.