Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na drogach

W związku z zaplanowanym Wielkim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który odbędzie się na rynku w Strzelnie zmianie ulega organizacja ruchu w okolicy rynku.

Drogi gminne na terenie miasta i gminy odśnieżane będą na wyraźne polecenie pracownika Urzędu Miejskiego Trzemeszna po otrzymaniu zgłoszeń z poszczególnych sołectw. Wykonanie odśnieżania nastąpi po ustaniu intensywnych opadów śniegu i nawałnic śnieżnych.

W ramach projektu i otrzymanego dofinansowania poprawi się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych przy ulicach T. Kościuszki, M. Kopernika i pl. św. Wojciecha.

Na modernizację drogi wojewódzkiej nr 254 kierowcy muszą jeszcze poczekać. Na razie doczekali się tylko ograniczenia dopuszczalnej prędkości od Barcina, aż do Brzozy Bydgoskiej, bo stan techniczny drogi nie pozwala już przy zachowaniu bezpieczeństwa jeździć nią szybciej.

27 października w Urzędzie Miejskim w Strzelnie odbyło się drugie spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące opracowania projektowego dla obwodnicy Strzelna na etapie Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowym z elementami Koncepcji Programowej.

Patrole policji zwrócą uwagę przede wszystkim na drożność ruchu, kierowaniem na parkingi i ogólne bezpieczeństwo drogowe.

Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss apeluje, by odwiedzając groby nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie zostawiać także przy grobach torebek z dokumentami i pieniędzmi. Strażnicy od 28 października do 3 listopada patrolować będą, w godzinach wieczornych oraz nocnych, rejon mogileńskiego cmentarza a także cmentarzy w Gębicach, Kwieciszewie i Wylatowie.

To najkrótsza i najbardziej klimatyczna uliczka w Mogilnie. Aktualnie wykonywany jest projekt jej remontu.

Budowa obwodnicy Strzelna znajduje się obecnie na etapie opracowania Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej. W trakcie opracowywania studium konieczna jest organizacja spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami. Takie spotkanie odbędzie się w Strzelnie 27 października.

Prace przy budowie II etapu obwodnicy wschodniej Mogilna nie toczą się w terenie a są aktualnie u wojewody kujawsko-pomorskiego, który wyda decyzje ZRID na przeprowadzenie inwestycji i wywłaszczy właścicieli terenów, przez które poprowadzi obwodnica. Zapłaci za to gmina Mogilno. Jest to efekt porozumienia zawartego między gminą Mogilno a Urzędem Marszałkowskim w marcu 2020 roku. Radni podjęli już uchwałę o przekazaniu dla marszałka w formie dotacji 1.000.000 zł na sfinansowanie wykupu gruntów. 14 radnych poparło projekt uchwały, 4 radnych było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu,

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.