Poranny wypadek w Procyniu fot. OSP Gębice

6 sierpnia doszło na drogach powiatu mogileńskiego do dwóch groźnych wypadków.

Do pierwszego wypadku doszło ok. 7.40 w Procyniu (gm. Mogilno). Kierowca renault clio w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze wypadł z drogi i dachował w polu. Kierowca nie odniósł obrażeń. Został ukarany mandatem karnym. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z PSP w Mogilnie i OSP w Gębicach.

 

Na miejscu wypadku w Kopcach pracuje pięć zastępów straży pożarnej i policja fot. Paweł Lachowicz

 

Do drugiego wypadku doszło tuż przed godziną 15.00 na drodze krajowej nr 15 w Kopcach (gm. Strzelno). Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W pojazdach łącznie podróżowało pięć osób, trzy z nich zostały przewiezione do szpitali. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki hyundai najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadący z naprzeciwka również samochód marki hyundai.

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć jednostek straży pożarnej, trzy z PSP w Mogilnie oraz OSP w Gębicach i Kwieciszewie. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas trwania akcji droga krajowa była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się przez Zbytowo i Gębice.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Paweł Lachowicz, 6 VIII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.