Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Reklama na kalendarzu Pałuk
Poszukiwania drugiego zaginionego mężczyzny trwały do soboty, 21 sierpnia, do wieczornych godzin fot. Paweł Lachowicz

W niedzielę, 22 sierpnia odnalezione zostało ciało drugiego z mężczyzn, Jakuba Sz. We wczesnych godzinach rannych ciało martwego syna dryfujące na jeziorze odnalazł ojciec zaginionego.

W środę, 18 sierpnia służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wywróconej łodzi na Jeziorze Pakoskim w Rzadkwinie (gm. Strzelno). Padły podejrzenia, że w jeziorze mogły utopić się dwie osoby. Natychmiast podjęto akcję ratowniczą (pisaliśmy o tym wydarzeniu w papierowym wydaniu naszej gazety 19 sierpnia).
Przypomnijmy, że wieczorem 17 sierpnia dwaj mieszkańcy Rzadkwina: Kacper K. i Jakub Sz., wypłynęli z siecią na Jezioro Pakoskie na połów ryb. Nie wrócili do domów na noc. Następnego dnia, w środę 18 sierpnia, w trzcinach znaleziono wywróconą łódź. Zaalarmowane zostały służby ratownicze. Łódź przewrócił prawdopodobnie silny wiatr, który występował od kilku dni.

Oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp. Tomasz Bartecki poinformował, że dyżurny KPP otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 31-letni mieszkaniec Rzadkwina wypłynął łodzią na połów ryb 17 sierpnia prawdopodobnie po godzinie 20:00. Mężczyzna przez kilka następnych godzin nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaniepokojony brat 31-latka powiadomił policjantów o tej sprawie. Przybyli funkcjonariusze w oparciu o relacje świadków potwierdzili, że na jeziorze unosi się wywrócona łódź. Ponadto na brzegu znaleziono rzeczy osobiste - m.in. elementy garderoby.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

Wezwane na miejsce służby ratunkowe rozpoczęły poszukiwania, przeczesując brzeg i dno jeziora. Akcja była utrudniona ze względu na warunki atmosferyczne i duże fale na jeziorze. Podczas poszukiwań zabezpieczono wyłowioną z wody sieć rybacką z kilkoma rybami oraz parę sportowych butów, prawdopodobnie należących do zaginionych. Na jezioro wypłynęły łodziami strażacy z PSP w Mogilnie, KW PSP w Toruniu oraz OSP w Strzelnie i Gębicach, grupa wodno-nurkowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz zespół mobilny z łodzią ratowniczą i sonarem wraz z obsadą ratowników wodnych z Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy. Później do pomocy w prowadzonych działaniach zadysponowano też grupę wodno-nurkową z WOPR z Włocławka i Usługi Ratownicze Jerzego Prussaka z Mogilna. Na miejscu pracowali też funkcjonariusze policji z Mogilna, Strzelna i Jezior Wielkich. W działaniach wykorzystano 4 łodzie, 3 sonary oraz policyjny dron z KPP w Radziejowie. Użycie drona zostało później przerwane z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Łącznie do poszukiwań zaangażowano 45 osób. Około 13.40 odnaleziono w jeziorze ciało Kacpra K. W momencie oddawania numeru gazety do druku poszukiwania drugiego mieszkańca Rzadkwina wciąż trwały. Dodatkowo przeszukano staw znajdujący się blisko jeziora oraz ratownicy z grupy wodno nurkowej WOPR Włocławek przeszukali miejsca w jeziorze wskazane przez sonar. Okazało się jednak, że w tym miejscu są pozostałości konarów drzew, co zaburzało obraz poszukiwań. Ostatecznie poszukiwania, do których włączyli się też rodzina, sąsiedzi i mieszkańcy gminy trwała do soboty, 21 sierpnia.

W niedzielę, 22 sierpnia odnalezione zostało ciało drugiego z mężczyzn, Jakuba Sz. We wczesnych godzinach rannych ciało martwego syna dryfujące na jeziorze odnalazł ojciec zaginionego.

Paweł Lachowicz, 22 VIII 2021

Reklama na stronie

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.