34-latek z Mogilna włamał się do lokalu gastronomicznego na ulicy Plac Wolności w Mogilnie. Kradzież nie ujdzie mu na sucho. Wpadł w ręce policjantów z wydziału kryminalnego.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek, 23 sierpnia 10.40. - Dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do położonego w centrum miasta lokalu gastronomicznego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca około godziny 1:00 w nocy uszkodził znajdujące się na zapleczu okno i wszedł do wnętrza pomieszczeń, skąd ukradł pieniądze w kwocie 8100 złotych, telefon komórkowy oraz kluczyki od samochodu - poinformował st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP Mogilno. Poszkodowany właściciel stracił w sumie około 9.500 zł.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

Włamywacz został namierzony dzięki zapisowi z kamery wewnętrznej, która zarejestrowała zdarzenie. Mężczyznę zatrzymano we wtorek, 24 sierpnia po południu, po czym osadzono go w policyjnym areszcie.

Jak przekazuje rzecznik, dzisiaj (25 sierpnia) 34-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie. Tam zapadnie decyzja o jego dalszym losie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Justyna Kulpińska, 25 VIII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.