16-letni mieszkaniec gminy Mogilno postanowił zrobić sobie przejażdżkę cudzym autem. Miał jednak sporego pecha. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Mogilnie.

Mogileńscy mundurowi zostali powiadomieni o niecodziennej sytuacji w miniony piątek. Do zdarzenia doszło natomiast ostatniego dnia wakacji.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

To właśnie wtedy 16-letni chłopak dokonał w miejscowości Czarnotul krótkotrwałego użycia pojazdu marki opel corsa. - Otwarty pojazd stał zaparkowany przed garażem na posesji znajdującej się naprzeciwko miejsca zamieszkania zgłaszającego. Kluczyki były ukryte pod gumowym dywanikiem na miejscu kierowcy. 16-latek je znalazł i postanowił się przejechać. W trakcie przejażdżki uszkodził zawieszenie pojazdu, czym spowodował szkodę wycenioną przez właściciela na kwotę 430 złotych - poinformowała st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie. Następnie chłopak odstawił pojazd w to samo miejsce tak, aby nikt się nie zorientował.

Pożyczka nie uszła mu jednak na sucho. Zgłaszający dowiedział się o zajściu od osób postronnych, które widziały jak nieletni jeździ nie swoim samochodem. Sprawa zostanie teraz przekazana do Sądu Rejonowego w Mogilnie (Wydział Rodzinny i Nieletnich).

Justyna Kulpińska, 9 IX 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.