Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Ten pies był już żywcem zakopany w grobie, uratowała go Weronika Skibiszewska

Mężczyzna łopatą już uklepywał grób. Dzięki błyskawicznej interwencji Weroniki Skibiszewskiej piesek został odkopany i trafił do weterynarza, a mężczyzna na policję.

Wczoraj, w sobotę 20 listopada mieszkanka Mogilna Weronika Skibiszewska idąc parkiem w pobliżu lokalu Miasto 88, usłyszała jęczenie psa i uderzanie łopatą. Zobaczyła, że w ogrodzie schodzącym do parku miejskiego, należącym do posesji przy pl. Wolności w Mogilnie, jeden z mieszkańców wykopał dół w ziemi i zakopuje w nim żywego psa. Weronia Skibiszewska z Michałem Szynkowskim zaczęli rozmawiać z mężczyzną, przekonywać go, by psa odkopał z grobu. Prosili go, protestowali, krzyczeli, wołali o pomoc. Mężczyzna tłumaczył się, że zakopał psa, bo zdychał i jak to określił "ledwo ciągnął d...ę ".

REKLAMA
Chemirol - partner i doradca w rolnictwie

Mężczyzna dał się w końcu, po wielu namowach i prośbach przekonać i odkopał grób. Wyciągnął z niego pieska, który - jak się okazało - cały czas żył. Weronika Skibiszewska zaproponowała, że psa zawiezie do weterynarza, by go przebadać. Mężczyzna podał jej wystraszonego psiaka przez płot. O wszystkim została poinformowana policja.

AKTUALIZACJA

Rzecznik prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki w odpowiedzi na nasze zapytanie, poinformował, że mężczyzna został od razu zatrzymany przez policjantów, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej w czwartek, 25 listopada.

Film w zakładce Filmy.

Marek Holak, 21 XI 2021

Reklama na stronie

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.