Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Gospodarz imprezy Mariusz Żywica otrzymuje podziękowanie, które wręcza prezes Jerzy Archacki fot. Inez Padowska

Członkowie Stowarzyszenia IPA z regionu Mogilno, spotkali się, aby uczcić jubileusz 30-lecia grupy kujawsko-pomorskiej. Prezes wojewódzkiego oddziału Jerzy Archacki wręczył podziękowania osobom, które w sposób szczególny wspierają stowarzyszenie. 

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

IPA (International Police Association), jest największym stowarzyszeniem na świecie, łączącym wszystkie policyjne służby. Na świecie należy do niego około 320 tys. członków. Stowarzyszenie tworzą policjanci z 65 krajów. 

W piątek 25 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dworek Gozdawa odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia IPA z mogileńskiej sekcji, której przewodniczącym jest Kamil Kujawski. Uczestniczyło w nim około 50 osób. Spotkanie miało na celu podsumowanie tegorocznego jubileuszu 30-lecia kujawsko pomorskiej grupy IPA, podziękowanie za uczestnictwo i wsparcie podczas zbiórek krwi. Warto zaznaczyć, że stowarzyszenie angażuje się również w zbieranie darów dla domów dziecka i Ukrainy.

ZBIÓRKA KRWI

Przedstawiciele stowarzyszenia dwa razy w roku organizują zbiórkę krwi, m.in. w Dzień Weterana. Wtedy w mogileńskim parku stawiany jest ambulans, a patronat nad wydarzeniem obejmuje starosta mogileński oraz burmistrz Mogilna. -To jest inicjatywa, która na dzisiejsze czasy jest cenna. Pandemia, wojna... ta krew jest najcenniejszym skarbem na świecie. To jest bardzo potrzebne - mówił prezes kujawsko-pomorskiego oddziału IPA Jerzy Archacki.

 

W dworku w Gozdawie gra Mogileńska Orkiestra Dęta fot. Inez Padowska

 

WYRÓŻNIENIA

Na początku spotkania przed zebranymi gośćmi zaprezentowała się Mogileńska Orkiestra Dęta. Gości przywitał przewodniczący Kamil Kujawski i prezes Jerzy Archacki. Prezes szczególnie wyróżnił działania mieszkańca Mogilna Przemysława Niecikowskiego i nazwał go motorem napędowym stowarzyszenia na terenie powiatu mogileńskiego. 

Następnie prezes wręczył podziękowania poszczególnym osobom, które zaangażowały się w poczynania stowarzyszenia. Wśród nich: Maciej Niedźwiedzki, Waldemar Polak, starosta Tomasz Krzesiński, przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski, Mariusz Żywica i Norbert Woda.

Gospodarz spotkania Mariusz Żywica należy do organizacji od kilku lat. Podczas rozmowy wyraził ogromną radość, że wydarzenie zostało zorganizowane właśnie w Gozdawie. - Jest mi niezmiernie przyjemnie, że akurat u mnie w dniu dzisiejszym odbył się bankiet. Duże wrażenie zrobiła orkiestra dęta. Chciałbym podziękować dyrektorowi Szymańskiemu za to, że wyraził zgodę na to, aby orkiestra była tu dzisiaj z nami - mówił gospodarz.

Po części oficjalnej zebrani goście zasiedli do wspólnego posiłku i świętowania. Odbyła się również zabawa taneczna, a o odpowiedni nastrój muzyczny zadbali Joanna i Norbert Woda.

 

 

Inez Padowska, 28 XI 2022

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.