Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kierowca miał szczęście, że akurat nikogo z pieszych nie było na chodniku   fot. Marek Holak

Uderzył w nie 63-letni kierowca samochodu daewoo tacuma z Mogilna. Był trzeźwy.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Zwróciliśmy się do rzecznika prasowego policji o informacje na temat zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 27 listopada, na ul. Kilińskiego przy zjeździe z wiaduktu kolejowego w kierunku ul. Padniewskiej.

Jak poinformował nas rzecznik policji asp. szt. Tomasz Bartecki: W dniu 27.11.2022 r. o godzinie 11:24 na ulicy Kilińskiego w Mogilnie kierujący pojazdem marki Daewoo Tacuma nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najechał na barierę ochronną. Kierującym był 63-letni mieszkaniec Mogilna. Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł obrażeń.

2 z 5 znajdujących się tam barierek zostały wyłamane i zniszczone. Barierki właśnie tam zostały zamontowane, by chronić pieszych na chodniku przed wjazdem samochodu. Barierki jednak także chronią dom jednorodzinny przy ul. Taczaka przez wjazdem rozpędzonego samochodu na teren nieruchomości.

Z tym zdarzeniem mamy jednak pewien kłopot, gdyż reporter Pałuk dowiedział się o wyłamaniu barierek w niedzielę 27 listopada o 10.30. Zdjęcia, które zamieszczamy dzisiaj zostały wykonane o 10.40. Czyli 40 minut przed godziną, którą podaje rzecznik policji. Tym samym do zdarzenia na ul. Kilińskiego nie mogło dojść o 11.24, bo barierki zniszczone były już wcześniej. Naszym zdaniem doszło do tego prawdopodobnie w godzinach nocnych.

Będziemy tą sprawę jeszcze wyjaśniać. Na dzień dzisiejszy zniszczone barierki zostały usunięte z chodnika.

AKTUALIZACJA

Jak wyjaśnił nam w środę 30 listopada rzecznik policji asp. szt. Tomasz Bartecki: Do uszkodzenia barierek faktycznie mogło dojść wcześniej, jednak zgłoszenie do dyżurnego mogileńskiej komendy wpłynęło o godzinie 11.24 i taka godzina została przyjęta w sporządzonej przez policjantów dokumentacji. Sprawca kolizji został pouczony.

 

jedna ze zniszczonych barierek leżała o 10.40 za płotem ogrodzenia sąsiadującej nieruchomości fot. Marek Holak

 

 

fot. Marek Holak

 

Marek Holak, 29 XI 2022

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.