Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. ach. OSP Słowikowo

W Linówcu palił się budynek inwentarski. Ogniem zajęta była więźba dachowa. Część znajdujących się w budynku zwierząt uległo zatruciu, część uratowali strażacy.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W niedzielę 4 grudnia we wczesnych godzinach porannych dyżurny KP Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odebrał zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w Linówcu (gm. Orchowo).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem zajęty jest budynek inwentarski na terenie jednego z gospodarstw. W budynku podzielonym na chlewnię i kurnik znajdowały się zwierzęta hodowlane: kurczaki brojlery oraz cielaki.

Strażacy oprócz gaszenia pożaru zajęli się ratowaniem zwierząt. W wyniku pożaru zatruciu uległo 15 kurczaków. Pozostałe znajdujące się w pomieszczeniu 15 cieląt udało się strażakom uratować.

Spaleniu uległa cała konstrukcja dachu. Pomieszczenie budynku zostało sprawdzone przez strażaków kamerą termowizyjną. Gdy nie stwierdzono zagrożenia działania zostały zakończone. W akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej: 3 z PSP w Słupcy, 2 z OSP w Orchowie, 2 z OSP z Bielska, 2 z OSP w Ostrowitem oraz OSP ze Słowikowa. Działania strażaków trwały ponad 9 godzin.

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Sprawę bada policja.

Paweł Lachowicz, 5 XII 2022

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.