Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Polityka

Na terenie gminy Strzelno trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na kolejną kadencję. Obecnie zebrania odbyły się w Stodołach, Sławsku Dolnym i osiedlach mieszkaniowych w Strzelnie. Na zebranie Osiedla nr 2, 6 marca nie przybyli mieszkańcy, w związku z tym zebranie zostało przełożone na 23 marca.   

Ponad 80 osób przyszło w rocznicę wybuchu wojny, w piątek 24 lutego na mogileński rynek, by oddać hołd Ukrainie walczącej z rosyjskim agresorem.

Na terenie gminy Strzelno trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na kolejną kadencję. W minionym tygodniu zebrania odbyły się w Strzelnie Klasztornym, Niemojewku, Jeziorkach, Rzadkwinie i Górkach. W dwóch sołectwach wybrani zostali nowi sołtysi.

Trzemeszeńscy radni podczas sesji Rady Miejskiej, 22 lutego podjęli uchwałę o przyznaniu Medalu Honorowego Gminy Trzemeszno Wiesławowi Pokorskiemu.

Od 4 stycznia obsługę prawną Starostwa Powiatowego, PCPR-u i PCO prowadzi Aleksandra Chołub, która swą kancelarię ma w Toruniu. Natomiast obsługą prawną Zarządu Dróg Powiatowych od początku roku zajmuje się Izabela Kraśna-Czaja, która kancelarię ma w Mogilnie.

Na terenie gminy Strzelno trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na kolejną kadencję.

W Polsce spotykamy trzy modele długości kadencji sołtysa: wybieramy ich na czteroletnią lub pięcioletnią kadencję, istnieją ponadto takie zapisy w statutach, które mówią o  tym, iż kadencja sołtysa oraz rady sołeckiej trwa tyle, ile kadencja rady gminy. Często w statutach zdarzają się też zapisy o tym, że wybory sołtysa odbyć się powinny w ciągu 60-90 dni lub 3-6 miesięcy po wyborach samorządowych. 

Starosta mogileński Tomasz Krzesiński i burmistrz Mogilna Leszek Duszyński zaprosili do Magazynu Zbożowego samorządowców, przedsiębiorców, dyrektorów instytucji, prezesów klubów, działaczy, posłów - na coroczne spotkanie.

fot. Piotr Świerczek

Dziś, jak i wiele innych polskich portali, publikujemy w geście solidarności z dziennikarzami TVN reportaż, w którym autor, Piotr Świerczek, prezentuje nagrania, zdjęcia i międzynarodowe ekspertyzy, dotyczące katastrofy w Smoleńsku w 2010 r., które - choć zostały zlecone przez tzw. podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza - nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Po publikacji reportażu, który zgodnie z tytułem pokazuje siłę kłamstwa, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wszczął postępowanie administracyjne, by ukarać TVN za jego emisję. Ponieważ uważamy, że za krytyczne wobec urzędników (sprawujących swe funkcje czasowo i wyłącznie na mocy zaufania większości wyborców) materiały należy nagradzać, a nie karać, solidaryzujemy się z TVN i by dać temu wyraz, publikujemy krytyczny reportaż, aby mogli go obejrzeć również nasi czytelnicy.

Podczas ostatniej w ubiegłym roku sesji Rady Miejskiej w Trzemesznie, 28 grudnia radni przyjęli rezygnację ze stanowiska skarbniczki gminy Hanny Koperskiej. Jednocześnie po długiej dyskusji i mnóstwie wątpliwości większością głosów podjęli uchwałę powołująca na to stanowisko Jolantę Dzięcielak.  

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.