Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Magdalena Lachowicz

Przetrag wygrała firma Top Project Krzysztofa Mierzejewskiego z Inowrocławia. Do 24 września firma zobowiązana jest dostarczyć komputery wraz z oprogramowaniem do gminy. Następnie ruszy proces przekazywania sprzętu dzieciom, którzy otrzymali wsparcie. Mieszkańcy będą powiadamiani telefonicznie.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Nabór do programu w gminie Strzelno rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Gmina miała czas do 5 grudnia, aby zweryfikować wnioski składane przez mieszkańców. Warunkiem uzyskania wsparcia było złożenie oświadczenia wskazującego, że dziecko zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej; jest członkiem rodziny – krewnym w linii prostej z rodzicami, dziadkami, pradziadkami bądź opiekunem prawnym, który pracował niegdyś w zlikwidowanym PGR i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PGR; nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego zakupionym ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

W sumie w gminie Strzelno wnioski złożyło 281 osób i wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone. Następnie gmina poinformowała o możliwości składania wniosków oraz konsultowała je z KOWR-em, a następnie ogłosiła przetarg na dostawę komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem na potrzeby realizacji projektu. Na ten cel gmina zabezpieczyła środki w wysokości 702.500 zł brutto.

6 września, jak powiedział nam burmistrz Dariusz Chudziński rozstrzygnięta została procedura przetargowa i wyłonienie wykonawcy zadania. Ogólnie swoje oferty złożyło 6 firm. Najkorzystniejszą natomiast ofertę złożyła firma Top Project Krzysztofa Mierzejewskiego z Inowrocławia. Na kwotę 658.102 zł brutto, przy czym cena jednostkowa wynosi 2.342 zł brutto. Do 24 września firma zobowiązana jest dostarczyć komputery wraz z oprogramowaniem do gminy. Następnie ruszy proces przekazywania sprzętu dzieciom, którzy otrzymali wsparcie. Mieszkańcy będą powiadamiani telefonicznie.

Zakup sprzętu komputerowego dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR jest finansowany z projektu Granty PPGR - wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Powstał on w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Według zasad programu gmina zakupi taki sprzęt komputerowy, przez dwa lata będzie utrzymywać go i zapewni dostęp do internetu rodzinom, które go nie mają. Po upływie tego czasu komputery przejdą na własność rodzin.


Magdalena Lachowicz, 9 IX 2022

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.