Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mieszkańcy gminy chcą, aby po dłuższej przerwie zorganizowano w końcu dożynki gminne fot. Roman Wolek

W przyszłym roku w gminie Trzemeszno mają w końcu odbyć się gminne dożynki. W ich organizacji nastąpiła przerwa spowodowana koronawirusem, a w bieżącym roku za plany zorganizowania święta plonów zabrano się zbyt późno. W efekcie tego ostatecznie wycofano się w z organizacji imprezy. Dlatego też przygotowania do przyszłorocznych dożynek rozpoczęto już teraz.

ZAREZERWUJĄ 50.000 ZŁOTYCH

Sołtysi gminy, wraz z przewodniczącymi rad osiedli oraz przedstawicielami Urzędu Miasta, Rady Miejskiej oraz innych osób zaangażowanych zwykle w organizację tej imprezy spotkali się w sobotę 17 września w świetlicy wiejskiej w Trzemżalu. Podczas zebrania przegłosowano podjęcie kilku decyzji dotyczących organizacji święta plonów w 2023 roku.

Impreza ma odbyć się w Kamieńcu. Na organizację dożynek gminnych w projekcie budżetu na przyszły rok ustalono zapisanie kwoty 50.000 zł. Podjęto także decyzję, aby powrócił do zwyczaju zapisania w budżecie środków na inwestycje dla sołectwa, które będzie gospodarzem święta plonów. Ma to być kwota 50.000 zł.

Pojawił się także pomysł, aby ze względu na trudną sytuację finansową, wszystkie sołectwa z funduszy sołeckiego przeznaczyły po 5 procent tych środków na organizację dożynek. Jednak ostateczną decyzję o przeznaczeniu tych środków podejmą mieszkańcy poszczególnych sołectw na zebraniach wiejskich. Co się stanie, jeśli nie wszystkie sołectwa zgodzą się na oddanie 5 procent funduszu sołeckiego na dożynki? Zdaniem burmistrza Krzysztofa Derezińskiego, trzeba będzie wtedy odstąpić od tego, gdyż jego zdaniem, taki procent swojego funduszu powinny przekazać albo wszystkie sołectwa, albo żadne.

Z WIELOBOJEM I GWIAZDĄ

Na wniosek sołtysów na dożynkach ma nastąpić powrót do tradycji przyznawania nagród dla rolników. Podczas sobotniego spotkania padły także propozycje, aby na przyszłorocznych dożynkach powrócić do rozgrywania wieloboju sołectw. Zaproponowano również zaproszenie na występy artystyczne jakiejś gwiazdy, oprócz lokalnych wykonawców. Propozycje te nie zostały poddane głosowaniu, ale zostały przyjęte pozytywnie. Zgodzono się także, aby święto plonów jak zwykle było zakończone zabawą taneczną.

Ustalono także, iż bez względu na to kto będzie głównym organizatorem dożynek. to gospodarzem tego święta ma być zawsze sołtys sołectwa, które będzie tę imprezę organizowało.

Roman Wolek, 19 IX 2022

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.