Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Teren ogrodów ma zostać przekazany stowarzyszeniu "Pod Lipami" fot. Roman Wolek

Jest to jedyne na terenie gminy stowarzyszenie ogrodowe. W środę, 28 września na sesji Rady Miejskiej w Trzemesznie radni mają podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w nieodpłatne użytkowanie na okres 10 lat nieruchomości gruntowej należącej do gminy, położonej przy ul. Przemysłowej.

Obecnie teren ten znajdujących się pomiędzy ul. Przemysłową, ul. Gnieźnieńską, al. Szymańskiego i al. Odzyskania Niepodległości w Trzemesznie jest użytkowany na ogródki działkowe. Wcześniej należał do Skarbu Państwa. Na początku 2019 gmina nabyła go z mocy prawa na własność w ramach komunalizacji. Na obszarze 1,3 ha znajduje się tam 35 działek. Do niedawna funkcjonowały one na podobnych zasadach, jak zlikwidowane już ogródki krochmalniane, które istniały wcześniej po drugiej stronie al. Szymańskiego.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Początkowo planowano, aby utworzyć odrębny Rodzinny Ogród Działkowy należący do Polskiego Związku Działkowców.

Jednak po wizycie przedstawicieli okręgowego zarządu PZD w Poznaniu, postanowiono odstąpić od tych zamierzeń. Jak sugerowali przedstawiciele PZD, przystąpienie do tego związku wymusiłoby spełnienie różnych wymagać, jak m.in. dotyczących wysokości opłotowania. Dlatego uznano, iż lepszym rozwiązaniem może być utworzenie stowarzyszenia ogrodowego niezależnego od Polskiego Związku Działkowców. Niedawno utworzono więc Stowarzyszenie Ogrodowe Pod Lipami. Jest to pierwsze tego typu stowarzyszenie na terenie gminy. Obydwa bowiem istniejące obecnie na terenie Trzemeszna ROD: Zielone Wzgórze i im. Jana Kilińskiego należą do Polskiego Związku Działkowców. Zarząd Pod Lipami tworzą: prezes Leonard Smyk, wiceprezes Jerzy Sobociński, sekretarz Hanna Marciniak i skarbnik Maria Świeczak. Radę nadzorczą tworzą: Danuta Dalewska, Dariusz Kaczmarek i Ilona Lukstaedt. 

Zgodnie z projektem uchwały grunty mają zostać oddane nieodpłatnie na 10 lat właśnie temu stowarzyszeniu w celu dalszego prowadzenia rodzinnego ogrodu działkowego.

Roman Wolek, 27 IX 2022

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.