Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Te śmieci Marek Wysocki znalazł na swoim polu w Pomianach fot. Paweł Lachowicz

Na swoich polach w Kożuszkowie i Pomianach, radny Marek Wysocki odkrył dzikie składowiska odpadów. Wśród podrzuconych śmieci znalazł zderzaki, pulpity i inne części samochodowe. Część odpadów może pochodzić aż z regionu Warmii i Mazur, część z rejonu konińskiego. Sprawę zgłosił na Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

KOŻUSZKOWO: DWA WIELKIE BIG BAGI

W niedzielę, 6 listopada zadzwonił do reportera Pałuk rolnik z Kożuszkowa Marek Wysocki. Jest on także radnym Rady Gminy w Jeziorach Wielkich. Poinformował nas, że w Kożuszkowie ponownie ktoś podrzucił na pola śmieci. - Wyjechałem na pole, bo chciałem orać i zauważyłem, że podrzucili mi na pole śmieci. Nie są to może jakieś duże ilości, ale u mnie na polu jest to pojemność busa. Są to jakieś big bagi. Widać wyraźnie, że ktoś porządki sobie robi. W ubiegłym tygodniu, jak talerzowałem na polu, to tego nie było - mówił Marek Wysocki przez telefon.

Na miejscu przed posesją sołtysa na reportera czekali już sołtys Mirosław Liczbiński i radny Marek Wysocki. W oddali wna polu, były widoczne dwa wielkie big bagi.

- Oni to musieli busem to przywieść. Tam są zderzaki, pulpity i inne części samochodowe - mówił sołtys Liczbiński.

 

Również na polu w Pomianach Marek Wysocki i sołtys Kożuszkowa Mirosław Liczbiński zastali podrzuconą sporą ilość śmieci fot. Paweł Lachowicz

 

Big bagi wypełnione były workami ze śmieciami. Kilka worków było opisanych, stąd można było ustalić, skąd prawdopodobnie one pochodzą. Na jednym z nich widniał napis Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego. Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego Czyste Środowisko znajduje się na Warmii i Mazurach. W skład Związku wchodzi 19 gmin: Dąbrówno, Godkowo, Grunwald, Iława (miasto), Iława (gmina wiejska), Jonkowo, Kurzętnik, Lubawa, Łukta, Olsztynek, Ostróda (miasto), Ostróda (gmina wiejska), Małdyty, Miłakowo, Miłomłyn, Morąg, Nowe Miasto Lubawskie (gmina wiejska), Nowe Miasto Lubawskie (miasto), Zalewo. Wywnioskowano zatem, że śmieci mogły pojawić się wcale nie z naszego terenu, a z terenu północno-wschodniej Polski.

 

Te ślady opon wskazują na to, że sprawca podrzucenia śmieci podjechał na pole w Pomianach samochodem. Podobne ślady widoczne są również na polu w Kożuszkowie fot. Paweł Lachowicz

 

POMIANY: ŚMIECI GDZIEŚ Z KONIŃSKIEGO

Marek Wysocki swoje pole ma również w Pomianach (gm. Jeziora Wielkie). Tam również ktoś podrzucił śmieci, a wśród nich był zderzak z ramką do tablicy rejestracyjnej, na której widnieje napis www.konin.pl.

- Te śmieci muszą być z jakiegoś warsztatu samochodowego. Prawdopodobnie będzie to gdzieś zza Skulska - komentował Marek Wysocki.

Sołtys z radnym pojechali również do leśniczówki w Pomianach, gdzie urzęduje zastępca nadleśniczego Jacek Świtek. Pytali, czy posiada na terenie leśniczówki kamerę, która mogłaby nagrać ewentualnie przejeżdżający w okolicy podejrzany samochód. Leśniczówka monitoringu nie posiada, ale od Jacka Świtka dowiedzieli się, że nadleśnictwo ma ten sam problem ze śmieciami, gdyż w kilku miejscach w okolicy również zostały w rowach przy lesie wyrzucone tego samego typu odpady i od poniedziałku strażnicy leśni wszczynają śledztwo w tym kierunku.

 

Na polu Marka Wysockiego w Kożuszkowie podrzucono dwa big bagi wypełnione po brzegi śmieciami, w tym również częściami samochodowymi fot. Paweł Lachowicz

 

MAREK WYSOCKI ZGŁOSIŁ SPRAWĘ POLICJI

Marek Wysocki próbował zgłosić fakt podrzucenia śmieci zgłosić na policję. Jednak ze względu na to, że była to niedziela, nie udało mu się skontaktować ani z Posterunkiem Policji w Jeziorach Wielkich, ani z Komisariatem Policji w Strzelnie. W związku z tym zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Tam dowiedział się, że w poniedziałek od rana może przyjechać i oficjalnie zgłosić zawiadomienie o popełnienie przestępstwa. - Jutro jadę oficjalnie to zgłosić - mówił w niedzielę reporterowi.

 

Worki na śmieci znajdujące się w podrzuconych big bagach na polu w Kożuszkowie wskazują, że pochodzą one z Warmii i Mazur fot. Paweł Lachowicz

 

Ostatecznie Marek Wysocki zgłosił fakt podrzucenia śmieci, w poniedziałek 7 listopada na Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich. Policja przyjęła zgłoszenie i poprowadzi śledztwo w tej sprawie. Natomiast wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk obiecał, że gmina pomoże panu Markowi uprzątnąć podrzucone śmieci.

Paweł Lachowicz, 7 XI 2022

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.