Do obrony ataku siatkarek z Polic przygotowują się Justyna Kozłowska i Edyta Mazurczak   fot. Marek Holak

W sezonie 2021/2022 Sokół Mogilno wygrał 17 spotkań, przegrał 1, zdobył 51 punktów i stracił tylko 8 setów. Przed sokolankami baraże o I ligę. Za kilka dni okaże się, czy turniej barażowy zostanie zorganizowany w Mogilnie.

REKLAMA

W ostatnim meczu sezonu II ligi siatkówki Sokół Mogilno pokonał w sobotę 26 lutego, we własnej hali SMS Police 3:0 w setach 25:20, 25:22 i 25:9. Tym samym Sokół zdobył w sezonie 2021/2022 - 51 punktów i stracił tylko 8 setów. Sokolanki wygrały 17 z 18 spotkań. Przegrały tylko 1 mecz, na własnym boisku z Gedanią Gdańsk 0:3.

Mecz miał wyjątkową oprawę, dlatego, że prowadzący spotkanie spikerzy Radek Nowak i Karol Nawrot przygotowali dwie olbrzymie flagi ukraińskie i przed spotkaniem zabrzmiał hymn ukraiński. Jedną flagę trzymał burmistrz Mogilna Leszek Duszyński i przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski, a drugą Karol Nawrot i ukraińska siatkarka występująca w SMS Police - Kateryna Pylypienko. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich obecnych na meczu.

 

Przed meczem Sokoła, w hali w Mogilnie zabrzmiał hymn ukraiński. Flagę trzymała ukraińska siatkarka SMS Police Kateryna Pylypienko. fot. Marek Holak

 

Marek Holak, 26 II 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.