Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mecz pomiędzy drużynami Nadleśnictwo Miradz i Warzywo Gaming fot. Paweł Lachowicz

14 maja w hali sportowej w Strzelnie odbył się Charytatywny turniej piłki siatkowej. Głównym celem tego wydarzenia była zbiórka pieniędzy na leczenie trzyletniego Czarka Szmańdy z Ciechrza, który choruje na neuroblastomię III stopnia.

W turnieju mogły wziąć udział drużyny amatorskie oraz kluby reprezentujące. Potwierdzeniem uczestnictwa była wpłata 200 zł od drużyny do puszki w dniu turnieju.

Udziałem w turnieju organizatorzy zachęcali do zdrowego trybu życia, aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz do pomocy potrzebującym.

Do udziału w turniej zgłosiło się sześć drużyn: Atomówki z Kruszwicy, Warzywo Gaming z Mogilna, KS Strzelno, Orki z Majorki z Poznania, Nadleśnictwo Miradz, ZS Strzelno. Mecze sędziowali Paweł Jankowski i Michał Piotrowicz.

Po zaciętych, pełnych emocji, ale też uśmiechu i zabawy pojedynkach , które odbywały się na dwóch salach zwyciężyła drużyna Atomówki gromadząc 10 punktów, 2. miejsce zajęła drużyna KS Strzelno (7 pkt), 3. Orki z Majorki (7 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Nadleśnictwo Miradz, Warzywo Gaming i ZS Strzelno.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

- Jesteśmy wielcy tym, że dajemy innym. Nie tym co posiadamy, co coś tam nagromadziliśmy, ale tym, co oddajemy potrzebującym i słabszym. To jest cecha wielkiego współczesnego społeczeństwa. Dziękuję wam serdecznie za tę grę dla zdrowia i życia Czarka. Jestem pełen podziwu dla mieszkańców mojej kochanej wsi Ciechrz za waszą determinację. Jesteście wielcy i fantastyczni. To co robicie dla tego dziecka jest niesamowite. Wszyscy już wygraliście, tylko dlatego, że tutaj jesteście – powiedział burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński.
Podczas podsumowania turnieju, który prowadził dyrektor strzeleńskiego Domu Kultury Paweł Gębala, radny powiatowy, a zarazem prezes Stowarzyszenia Pomocna dłoń Paweł Jankowski na ręce przewodniczącej KGW z Ciechrza Ilony Karczewskiej wręczył puszkę z uzbieraną kwotą wpisowego od wszystkich drużyn – Dziękuję wszystkim za to, że jesteście. Propagujemy aktywność sportową poprzez grę w siatkówkę. Ale pamiętajcie graliśmy dla Czarka i ja mam nadzieję, że Czarek za 10 lat będzie mierzył się z nami na boisku. Życzę zebrania pełnej kwoty na leczenie Czarka i zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze, a resztę my zrobimy – powiedział Paweł Jankowski.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody w postaci piłek. Wzruszającym momentem było przekazanie dla Czarka przez drużynę KS Strzelno na ręce pań z KGW w Ciechrzu zdobytego pucharu i piłki z autografami zawodników, sędziego, organizatorów i burmistrza.

Podczas trwania turnieju trwał też kiermasz domowych ciast przygotowanych przez panie z KGW w Ciechrzu i okolic: Monikę Jeske, Renatę Kaczmarek, Marlenę Bąk, Małgorzatę Walczak i Malwinę Brodacką. Całkowity dochód z turnieju i kiermaszu w kwocie 2.030,50 zostanie wpłacony na fundację Kawałek Nieba, pod opieką której znajduje się Czarek - Z całego serca dziękujemy organizatorom, dzięki którym mogłyśmy zagrać wspólnie w jednej drużynie – powiedziała Ilona Karczewska.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2, Dom Kultury, Powiat Mogileński, Stowarzyszenie Pomocna dłoń oraz Urząd Miejski w Strzelnie.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 16 V 2022

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.