Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zwycięskie drużyny turnieju z dyrektorem ZS Zbigniewem Grzechowskim i głównym organizatorem turnieju Tomaszem Wonorskim fot. Wiktoria Zbieranek (ZS Mogilno)

W niedzielę, 20 listopada w Katarze rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa świata. Z tej okazji w Zespole Szkół w Mogilnie zostały zorganizowane szkolne mistrzostwa świata w piłce nożnej pod hasłem Katar 2022.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Do turnieju zgłosiły się 24 drużyny chłopców i 4 drużyny dziewcząt, które występowały pod nazwami krajów uczestniczących w mistrzostwach. W rozgrywkach wzięło udział prawie 300 uczniów. Rozegrano ponad 40 meczów, w których padło kilkadziesiąt bramek.

 

Najlepsza zawodniczka turnieju Dominika Łapińska z dyrektorem ZS Zbigniewem Grzechowskim fot. Wiktoria Zbieranek (ZS Mogilno)

 

Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje, zarówno na boisku, jak i na trybunach. W finale turnieju chłopców spotkały się Holandia (IV TER P) z USA (III TEB). Zwyciężyli Amerykanie mający w swoich szeregach najlepszego strzelca i zawodnika turnieju Macieja Kopińskiego. Finał dziewcząt to rywalizacja Brazylii z Argentyną i zwycięstwo Argentynek 2:0 po bramkach najlepszej zawodniczki Dominiki Łapińskiej.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez dyrektora Zespołu Szkół w Mogilnie Zbigniewa Grzechowskiego pucharami i medalami. Rozdano również indywidualne nagrody rzeczowe.

 

Najlepszy strzelec i zawodnik turnieju Maciej Kopiński z dyrektorem ZS Zbigniewem Grzechowskim fot. Wiktoria Zbieranek (ZS Mogilno)

 

- Dziękujemy dyrekcji szkoły za pomoc w zorganizowaniu szkolnych mistrzostw świata oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszego turnieju – powiedział pan Tomasz Wonorski w imieniu inicjatorów przedsięwzięcia, czyli nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Mogilnie.

 

 

Magdalena Lachowicz, 23 XI 2022

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.