Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Agata Staniek z dumą prezentuje w Abu Dhabi flagę Mogilna   fot. arch. domowe Agaty Staniek

W klasyfikacji końcowej Agata Staniek finalnie zajęła 15. miejsce w kategorii kobiet w wieku 25-29 lat. - To przepiękne uczucie, kiedy przekraczasz metę i słyszysz, że wbiega reprezentantka Polski. Czad - opowiada.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

25-letnia mieszkanka Wiecanowa (gm. Mogilno) Agata Staniek, 21 sierpnia otrzymała powołanie do kadry narodowej Polski na Mistrzostwa Świata w Triathlonie, które odbywały się od 24 do 26 listopada w Abu Dhabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na miejsce mogilnianka doleciała w środę 23 listopada i zatrzymała się w hotelu oddalonym od miejsca startu o 30 km.

.Start Agaty odbywał się w sobotę 26 listopada, więc czwartek i piątek został przeznaczony na aklimatyzację i trening w wysokich temperaturach. W sobotę o 9.00 rano, kiedy temperatura przekroczyła już 30 stopni, zawodnicy rozpoczęli swoją walkę o medal Mistrzostw Świata. Triathloniści zmierzyli się z dystansem olimpijskim. Musieli przepłynąć 1,5 km, przejechać na rowerze prawie 40 km, oraz przebiec niespełna 10 km. Tak swój start komentuje Agata: - Wiedziałam ze to będą ciężkie zawody, jeśli chodzi o moje przystosowanie do tych temperatur. Jednak w Polsce wstawałam o 4.00-5.00 rano, żeby biegać w znośnych temperaturach. Pływanie było okej, bez szału ale popłynęłam swoje. Rower pojechałam dobrze, jednak zachowawczo, bo wiedziałam ze żar leje się z nieba... i miałam racje. Wybiegając na trasę biegową wiedziałam już, że będę cierpieć. Do 4 km było w miarę - potem już walka o przetrwanie. Na każdym punkcie z wodą i lodem, wręcz się zatrzymywałam, żeby złapać trochę powietrza i polać się jak największą ilością wody. Od 5 km wiedziałam, że lecę już z uśmiechem na twarzy ciesząc się tym, że znajduje się na mistrzostwach świata.

Agata Staniek finalnie zdobyła 15. miejsce w kategorii kobiet w wieku 25-29 lat. Jak sama podkreśla, jest bardzo zadowolona ze swojego startu i możliwości uczestnictwa z najlepszymi zawodnikami. - To przepiękne uczucie, kiedy przekraczasz metę i słyszysz, że wbiega reprezentantka Polski. Czad - opowiada.

Dla mogilnianki były to pierwsze zawody takiej rangi. Teraz Agata zaczyna roztrenowanie i będzie odpoczywać, jednak nie ukrywa, że ten start zmotywował ją do dalszego działania i w następnym sezonie chce trenować jeszcze ciężej, aby odnosić kolejne sukcesy i spełniać triathlonowe marzenia.

 

fot. arch. domowe Agaty Staniek

 

Inez Padowska, 30 XI 2022

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.