Radny powiatu mogileńskiego Robert Musidłowski wręcza paniom tulipany fot. Joanna Świetnicka

Czas piosenką umilił wszystkim zespół „Wylatowianki” pod kierunkiem Waldemara Krystkowiaka.

Świetlica wiejska w Wylatowie (gm. Mogilno) gościła w sobotnie popołudnie 7 marca mieszkanki sołectwa Wylatowo. Wszystko za sprawą zorganizowanej imprezy z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie miało charakter integracyjny. Prowadziła je sołtys sołectwa Wylatowo Agnieszka Wietrzykowska.

Na stołach znalazły się kulinarne rarytasy, a dobre jedzenie i humory sprawiły, że uroczystość przebiegła w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Panie degustowały potrawy i w rozmowach z sentymentem wspominały dawne czasy. Były także toast lampką wina, okolicznościowe życzenia oraz tulipany dla każdej z pań. Tulipany płeć piękna odebrała z rąk radnych powiatu mogileńskiego Roberta Musidłowskiego i Mateusza Lisieckiego oraz Marka Wetrzykowskiego.

W artystycznej części spotkania wystąpił miejscowy zespół „Wylatowianki”, w składzie: Alina Filipek, Danuta Światowa, Małgorzata Szwarckopf, Urszula Tylman, Irena Dzięcielak. Zespół zaprezentował wiązankę piosenek biesiadnych przy akompaniamencie instruktora Waldemara Krystkowiaka. Świętowano do wieczora.

Przysmaki na wspólny stół przygotowały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko: Małgorzata Szwarckopf, Urszula Tylman, Alina Filipek, Teresa Zbytniewska, Stefania Nowakowska, Halina Wietrzykowska, Elżbieta Pospychała, Iwona Wolf, Danuta Pachała, Halina Pawenda, Irena Dzięcielak, Iwona Czerniak, a profesjonalną obsługą pań z okazji ich święta zajął się Marek Wietrzykowski. Spotkanie odbyło się z inicjatywy nowej sołtys sołectwa Wylatowo Agnieszki Wietrzykowskiej przy wsparciu Anny Miężał-Wiśniewskiej, Waldemara Kopczyńskiego, rady sołeckiej i KGW.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 8 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.