Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uczestnicy uroczystości przemaszerowali na stadion w Orchowie fot. Roman Wolek

Obchody były okazją do wręczenia medali i odznaczeń oraz do zabawy dla społeczeństwa Orchowa i okolic.

15 maja w Orchowie odbyły się uroczystości z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka oraz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orchowie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Orchowie powstała w kwietniu 1920 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa obchody 100-lecia jednostki przesunięto dopiero na bieżący rok.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Jej założycielami byli: Władysław i Teofil Rosińscy, Marcin Drybański, Mieczysław Kaszyński, Stanisław Kurzawski, Roman Lange, Józef Ossowski, Feliks Zawodny, Ludwik Świątek oraz miejscowi Niemcy.

15 maja po mszy św. w intencji strażaków w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza uczestnicy uroczystości przemaszerowali na miejscowy stadion. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa i Odznak Strażak Wzorowy, a także podziękowań dla członków wspierających OSP Orchowo. Poświęcono także i nadano proporzec dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Orchowo.
Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne i poczęstunek. Na scenie zaprezentowali się: Orkiestra Dęta, Klub Seniora Złota Jesień oraz uczniowie szkół z terenu gminy. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Roman Wolek, 16 V 2022

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.