Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Łucja i Jerzy Nadolscy z władzami samorządowymi gminy Orchowo   fot. Roman Wolek

W środę, 15 czerwca w sali Domu Kultury i Strażaka w Orchowie odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody świętowały cztery pary z Orchowa. Odebrały prezydenckie Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

REKLAMA

Głównym punktem uroczystości było uhonorowane par Jubilatów prezydenckimi Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia i życzenia na ręce Jubilatów składali: wójt Jacek Misztal i kierowniczka USC w Orchowie Alina Czaplicka. Jak zwykle przy takiej okazji nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i tortu.

STANISŁAWA I HENRYK KRASKA

Wśród dostojnych Jubilatów znaleźli się Stanisława i Henryk Kraska z Orchowa. Poznali się na zabawie tanecznej w Orchowie.

Ślub cywilny zawarli 23 grudnia 1971 roku w Gębicach, a kościelny 26 grudnia 1971 roku w Orchowie. Wspólnie wychowali 5 dzieci - 4 synów i jedną córkę. Mają także 11 wnucząt. Obydwoje pracowali w gospodarstwie rolnym, a małżonek także w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Mogilnie i Kółku Rolniczym w Procyniu.

 

Stanisława i Henryk Kraska fot. Roman Wolek

 

GIZANNA I HIERONIM SMÓŁKA

Gizanna i Hieronim Smółka z Orchowa również poznali się na zabawie tanecznej w Orchowie. Ślub wzięli 2 października 1972 roku - cywilny w Gębicach, a kościelny w Orchowie. Wychowali 3 dzieci - 2 córki i syna. Mają także 5 wnucząt i jednego prawnuka. Małżonek pracował jako kierowca autobusu w PKS Mogilno, żona pracowała w rolnictwie i zajmowała się wychowywaniem dzieci.

 

Gizanna i Hieronim Smółka fot. Roman Wolek

 

ŁUCJA I JERZY NADOLSCY

Kolejna para Jubilatów to Łucja i Jerzy Nadolscy z Orchowa. Poznali się na zabawie 1-majowej w Orchowie w 1970 roku. Ślub zawarli 16 stycznia 1971 r. Cywilny w Gębicach, a kościelny w Orchowie. Wychowywali 3 dzieci, córkę i 2 synów. Mają 7 wnucząt i 3 prawnucząt. Małżonka pracowała w fabryce obuwia w Gnieźnie, a jej mąż w Rejonie Dróg Publicznych w Mogilnie.

 

Łucja i Jerzy Nadolscy fot. Roman Wolek

 

URSZULA I JÓZEF GUMIENNI

Urszula i Józef Gumienni z Orchowa poznali się, ponieważ mieszkali w Orchowie po sąsiedzku. Związek małżeński zawarli 26 czerwca 1971 r. - cywilny w Gębicach, a kościelny w Orchowie. Mają 4 dzieci - 1 córkę i 3 synów. Doczekali się 12 wnucząt. Obydwoje byli pracownikami umysłowymi w Gminnej Spółdzielni w Orchowie.

 

Urszula i Józef Gumienni fot. Roman Wolek

 

Roman Wolek, 21 VI 2022

Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.