Łucja i Jerzy Nadolscy z władzami samorządowymi gminy Orchowo   fot. Roman Wolek

W środę, 15 czerwca w sali Domu Kultury i Strażaka w Orchowie odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody świętowały cztery pary z Orchowa. Odebrały prezydenckie Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

REKLAMA

Głównym punktem uroczystości było uhonorowane par Jubilatów prezydenckimi Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia i życzenia na ręce Jubilatów składali: wójt Jacek Misztal i kierowniczka USC w Orchowie Alina Czaplicka. Jak zwykle przy takiej okazji nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i tortu.

STANISŁAWA I HENRYK KRASKA

Wśród dostojnych Jubilatów znaleźli się Stanisława i Henryk Kraska z Orchowa. Poznali się na zabawie tanecznej w Orchowie.

Ślub cywilny zawarli 23 grudnia 1971 roku w Gębicach, a kościelny 26 grudnia 1971 roku w Orchowie. Wspólnie wychowali 5 dzieci - 4 synów i jedną córkę. Mają także 11 wnucząt. Obydwoje pracowali w gospodarstwie rolnym, a małżonek także w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Mogilnie i Kółku Rolniczym w Procyniu.

 

Stanisława i Henryk Kraska fot. Roman Wolek

 

GIZANNA I HIERONIM SMÓŁKA

Gizanna i Hieronim Smółka z Orchowa również poznali się na zabawie tanecznej w Orchowie. Ślub wzięli 2 października 1972 roku - cywilny w Gębicach, a kościelny w Orchowie. Wychowali 3 dzieci - 2 córki i syna. Mają także 5 wnucząt i jednego prawnuka. Małżonek pracował jako kierowca autobusu w PKS Mogilno, żona pracowała w rolnictwie i zajmowała się wychowywaniem dzieci.

 

Gizanna i Hieronim Smółka fot. Roman Wolek

 

ŁUCJA I JERZY NADOLSCY

Kolejna para Jubilatów to Łucja i Jerzy Nadolscy z Orchowa. Poznali się na zabawie 1-majowej w Orchowie w 1970 roku. Ślub zawarli 16 stycznia 1971 r. Cywilny w Gębicach, a kościelny w Orchowie. Wychowywali 3 dzieci, córkę i 2 synów. Mają 7 wnucząt i 3 prawnucząt. Małżonka pracowała w fabryce obuwia w Gnieźnie, a jej mąż w Rejonie Dróg Publicznych w Mogilnie.

 

Łucja i Jerzy Nadolscy fot. Roman Wolek

 

URSZULA I JÓZEF GUMIENNI

Urszula i Józef Gumienni z Orchowa poznali się, ponieważ mieszkali w Orchowie po sąsiedzku. Związek małżeński zawarli 26 czerwca 1971 r. - cywilny w Gębicach, a kościelny w Orchowie. Mają 4 dzieci - 1 córkę i 3 synów. Doczekali się 12 wnucząt. Obydwoje byli pracownikami umysłowymi w Gminnej Spółdzielni w Orchowie.

 

Urszula i Józef Gumienni fot. Roman Wolek

 

Roman Wolek, 21 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.