Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uczestniczki projektu z proboszczem markowickiej parafii ks. Rafałem Białkiem i prowadzącą zajęcia Wandą Jarzyńską podczas podsumowania projektu fot. Magdalena Lachowicz

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach (gm. Strzelno) znalazła się wśród 185 zwycięzców IV edycji konkursu Moje miejsce na Ziemi, organizowanego przez Fundację Orlen i otrzymała 10.000 zł na realizację projektu adresowanego do seniorów.

Od listopada 2021 roku do czerwca 2022 roku trwały cotygodniowe zajęcia gimnastyczne dla 20 uczestników, którzy pracowali nad poprawą sprawności psychofizycznej pod okiem wykwalifikowanego trenera. Seniorzy uczyli się, jak przeciwdziałać urazom, wzmacniali i rozciągali mięśnie, poznali techniki relaksacyjne odprężające umysł i ciało. Zajęcia z seniorami prowadziła Wanda Jarzyńska. Z otrzymanego grantu parafia zakupiła drobny sprzęt rehabilitacyjny wspomagający do ćwiczeń oraz sprzęt nagłośnieniowy.

W związku z tym, że jednym z założeń konkursu było propagowanie działań proekologicznych, w ramach projektu odbyła się także w karnawale zabawa taneczna, a wiosną odbył się wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej Plast-Mar oraz do Lovendy Kujawskiej na warsztaty zielarskie.

REKLAMA

We wtorkowe przedpołudnie w Markowicach odbyło się spotkanie zamykające projekt. Po mszy świętej dziękczynnej uczestnicy i prowadzący spotkali się na sali konferencyjnej, gdzie ks. proboszcz Rafał Białek wręczył dyplomy i pamiątkowe fotoksiążki. Wśród zdjęć oprócz tych z zajęć gimnastycznych z użyciem sprzętu sportowego znalazły się pamiątki z wycieczek. Seniorzy mówili, że zajęcia wpłynęły u nich na poprawę samopoczucia, a z zajęć wychodzili uśmiechnięci i pełni wigoru.

- Wysoka frekwencja pokazała, że osoby starsze potrzebują aktywizacji i chętnie się w nią włączają – powiedział ks. proboszcz. Zaznaczył także, iż markowicka parafia będzie startowała w kolejnej edycji konkursu.

Magdalena Lachowicz, 5 VII 2022

Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.