Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Delegacje składają wiązanki kwiatów pod obeliskiem na parafialnym cmentarzu fot. Magdalena Lachowicz

11 listopada wspólnota parafii pw. NSPJ w Ostrowie (gm. Strzelno) uczciła 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie (gm. Strzelno). Podczas okolicznościowej eucharystii 11 listopada, sprawowanej  pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Zdzisława Pietraszewskiego modlono się w intencji ojczyzny oraz za wszystkich rodaków, którzy nie wahali się ofiarować życia za wolną i niepodległą Polskę.

 

Przemarsz na parafialny cmentarz fot. Magdalena Lachowicz

 

W liturgii mszy św. uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie, władze gminy oraz poczty jednostek OSP z terenu parafii.

 

Poczet sztandarowy OSP w Bielsku podczas uroczystej eucharystii w intencji ojczyzny fot. Magdalena Lachowicz

 

Po mszy św. wszyscy procesyjnie przeszli na cmentarz, gdzie pod obeliskiem upamiętniającym mieszkańców powiatu mogileńskiego, którzy zginęli w latach 1939-1947 złożyli wiązanki kwiatów. Podczas uroczystości hołd poległym w wojskowym mundurze oddał rezydent, porucznik w stanie spoczynku  ks. Ireneusz Sztankowski.

Magdalena Lachowicz, 12 XI 2022

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.