Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wspólne tańce przy muzyce Mariusza Perlickiego fot. Paweł Lachowicz

O Dniu Seniora nie zapomniała sołtys Dzierzążna (gm. Mogilno) Emilia Baczyńska, która w piątek 18 listopada przygotowała dla seniorów zamieszkałych na terenie sołectwa wieczorek integracyjny. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 mieszkańców. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem piosenki "Niech żyją nam seniorzy".

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Emilia Baczyńska witając seniorów powiedziała: - Życie jest prezentem, który rozpakowujemy każdego dnia. Życzę państwu garść tego, co się marzy, uśmiechu na twarzy, jesiennej radości a w sercu słońca i miłości.

Następnie wystąpił zespół Kalina z Chabska (gm. Mogilno) w składzie: Małgorzata Szwarckopf, Maria Rogowicz, Urszula Tylman, Stanisław Danielewicz, Teresa Danielewicz, Danuta Światowa, Czesława Zwolanowska. Zespół przy akompaniamencie Mariusza Perlickiego zaśpiewał kilka utworów: Jakie życie jest piękne, Ludowa nutka, W okienku siedziała oraz Szła dziewczyna/emerytka, po czym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Na stole, przy każdym nakryciu znajdowały się prezenty dla seniorów. Były to aniołki wykonane ręcznie przez mieszkankę sołectwa Elżbietę Barkowską. Uhonorowany został także uczestniczący w spotkaniu najstarszy mieszkaniec sołectwa, którym jest 89-letni Stanisław Eichstaedt. W spotkaniu ze względu na chorobę nie mogła uczestniczyć najstarsza mieszkanka 93-letnia Anna Szymańska.

 

<p

fot. Paweł Lachowicz

 

Później zaczęła się wspólna zabawa na parkiecie. Zaproszeni chętnie uczestniczyli w tańcach, do których przygrywał Mariusz Perlicki. Odbył się również konkurs wiedzowy. Mieszkańcy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania: ilu Dzierzążno liczy mieszkańców (356), kto jest najstarszym mieszkańcem (Anna Szymańska) oraz kto jest najmłodszym mieszkańcem (Stanisław Schalczewski). Gdy zapadł zmrok, przyszedł czas na wspólna kolację przygotowaną przez Elżbietę Barkowską, Hannę Piekarz, Elżbietę Meller, Gabrielę Krzewińską, Marię Banaszak, Jadwigę Nadolską, Marię Marczak. Słodki poczęstunek jak i smakołyki do kolacji podawali wcielając się w rolę kelnerów: Paweł Reszelewski i Adrian Furmańczyk.

 

 

 

Paweł Lachowicz, 19 XI 2022

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.