Uczniowie budowali między innymi formy architektoniczne z klocków   fot. Roman Wolek

Gościem szkolnej społeczności był reprezentant Polski, były piłkarz Widzewa Łódź i Amiki Wronki - Marek Bajor, który odpowiadał na liczne pytania uczniów.

REKLAMA

1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie obchodzili Dzień Dziecka, Sportu i Patrona Szkoły.

Świętowanie odbyło się w hali sportowo-widowiskowej oraz na położonym obok boisku. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Między innymi przeciągali linę, walczyli w sumo, układali klocki oraz podnosili ciężarki. Dużą atrakcją była obecność Marka Bajora, byłego piłkarza Widzewa Łódź i Amiki Wronki, zdobywca srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Uczniowi mogli zadawać pytania byłemu piłkarzowi. Pytali m in. o to ile strzelił goli, czy miał poważne kontuzje, jaką miał ksywę, a także ile razy odebrał piłkę przeciwnikowi.

 

 

 

Dla uczestników obchodów przygotowano także poczęstunek.

Roman Wolek, 3 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.