Obecni absolwenci podczas wspólnego zdjęcia pamiątkowego tuż przed wejściem dawnej szkoły fot. Inez Padowska

Dyrektor szkoły Krzysztof Laskowski oprowadził przybyłych gości po dawnej szkole, pokazując klasy.

REKLAMA

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich Krzysztof Laskowski z uśmiechem i radością przywitał w piątek 1 lipca przybyłych absolwentów. Oprowadził ich po szkole, pokazując jak bardzo się zmieniła przez te wszystkie lata. Zmiany jakie zaszły wzbudziły wiele emocji oraz wspomnień. Wszyscy dyskutowali o tym jak szkoła wyglądała kiedyś, a jednocześnie podziwiali jej obecny wygląd.

Po zakończeniu zwiedzania klas i różnych innych szkolnych zakamarków, wszyscy udali się do restauracji Hubertus, aby wspólnie świętować jubileusz. W spotkaniu udział wzięła wychowawczyni grupy Elżbieta Szczutkowska, która jednocześnie była nauczycielką języka polskiego i historii. Ponadto obecna była nauczycielka j. rosyjskiego i fizyki Anna Modrzejewska, oraz Urszula Chudzińska, która nauczała wychowania fizycznego, biologii i chemii.

 

Irena Ossowska wspomina, jak to było w szkole w Jeziorach Wielkich 50 lat temu fot. Inez Padowska

 

W 1972 roku, VIII klasę ukończyło 15 osób, jednak podczas spotkania obecnych było 9 z nich. Troje z nich nie mogło przybyć na spotkanie ze względów osobistych: Jacek Marciniak, Jan Pałucki oraz Zbigniew Zrobczyński. Podczas spotkania uczczono minutą ciszy pamięć zmarłych kolegów: Tadeusza Stanickiego, Jana Gralaka i Krzysztofa Pietruszkę oraz nauczycieli i wychowawców.

Udział w zjeździe klasowym wzięli: Grażyna Skonieczna, Irena Ossowska, Ewa Wróblewska, Kazimierz Świderski, Marek Ziętara, Stanisław Kuźniarek, Stanisław Borowiak, Józef Maciejewski i Małgorzata Przybylska.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy magnes, upamiętniający spotkanie i jubileusz.

 

 

Inez Padowska, 1 VII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.