Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jeśli Rada Miejska wyrazi zgodę i podejmie uchwałę, to od 1 września Przedszkole nr 2 będzie miało swoje imię fot. Magdalena Lachowicz

Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Przedszkola nr 2 w Strzelnie złożyły wspólny wniosek do burmistrza Dariusza Chudzińskiego o nadanie przedszkolu imienia Kolorowa Łąka.

REKLAMA
Intermarche - lokal do wynajęcia

Przedszkole nr 2 w Strzelnie do czerwca 2020 roku było samodzielną placówką oświatową w gminie. Od 1 września 2020 roku po przeprowadzonej restrukturyzacji gminnej oświaty, uchwałą Rady Miejskiej przedszkole stało się częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny utworzony został poprzez połączenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego i Przedszkola nr 2.

5 lipca Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Przedszkola nr 2 złożyły wspólny wniosek do burmistrza Dariusza Chudzińskiego o nadanie przedszkolu imienia "Kolorowa Łąka". Do wniosku dołączone zostały niezbędne dokumenty, w tym uzasadnienie wyboru imienia oraz plan działań związany z nadaniem imienia placówce, a także przewidywany termin uroczystości oraz uchwałę Rady Pedagogicznej w sprawie wniosku o nadanie imienia dla przedszkola. Wyboru imienia "Kolorowa Łąka" dokonano po szczegółowej analizie propozycji ankietowych zebranych od dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki. W uzasadnieniu wniosku czytamy, że nazwa ta będzie jasnym i czytelnym przekazem misji przedszkola zwracającym uwagę, że na kolorowej łące wszystkie stworzenia i rośliny muszą ze sobą wzajemnie egzystować i współpracować w duchu wzajemnego szacunku, zrozumienia i miłości, ponieważ kolorowa łąka jest wspólnym domem dla wszystkich. Domem, o który każdy musi się troszczyć tak, aby trwał, rozwijał się i cieszył swym istnieniem kolejne pokolenia.

Burmistrz Strzelna po rozpatrzeniu wniosku przedstawił projekt uchwały o nadaniu imienia Przedszkolu nr 2 Radzie Miejskiej. Na sesji, 20 lipca radni zajmą się uchwałą i jeżeli wyrażą pozytywną opinię, to Przedszkole nr 2 w Strzelnie od 1 września będzie nosiło imię "Kolorowa Łąka".

Magdalena Lachowicz, 18 VII 2022

Reklama na stronie

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.