Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W trakcie targów wszyscy mieli także okazję zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych oraz zakupu książek oferowanych przez wydawnictwa pedagogiczne fot. Paweł Lachowicz

Wszystkie zajęcia były bezpłatne, a uczestnicy zajęć panelowych otrzymali stosowne zaświadczenia. Można było zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych, kupić książki oferowane przez wydawnictwa pedagogiczne, zapoznać się z ofertą szkoleniową oraz formami działalności różnych instytucji, których przedstawiciele byli obecni na targach.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Wzorem lat ubiegłych Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mogilnie zorganizowała  Powiatowe Targi Edukacyjne. W tym roku była to ich trzynasta edycja, a odbyły się one w sobotę, 29 października w mogileńskim Zespole Szkół. Ich adresatami byli nauczyciele różnych specjalności, pedagodzy i psycholodzy pracujący w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu mogileńskiego oraz zainteresowani rodzice. Dyrektor mogileńskiej Poradni Maciej Herwart powitał zgromadzonych gości oraz przybyłych nauczycieli i rodziców nie ukrywając zadowolenia z tak wysokiej frekwencji. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę edukacji w kształtowaniu społeczeństwa.

W trakcie trwania spotkania zebrani mieli okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez zaproszonych przez organizatorów specjalistów. Wykład inauguracyjny Biologia empatii – blaski i cienie współodczuwania w środowisku edukacyjnym, który wygłosił prof. Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego odbył się w szkolnej auli i skierowany był do  wszystkich uczestników targów. Później rozpoczęły się wykłady panelowe i warsztaty.

 

Dyrektor mogileńskiej Poradni Maciej Herwart powitał zgromadzonych gości oraz przybyłych nauczycieli i rodziców fot. Paweł Lachowicz

 

Temat dotyczący neurobiologii konfliktu z nastolatkiem omówił prof. Marek Kaczmarzyk. Podczas warsztatów  uczestnicy wspólnie szukali odpowiedzi na pytanie Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dziecko.

Wykład Zadania w kulturze uczenia się poprowadziła dr Marzena Żylińska z Fundacji Budząca się szkoła. Warsztaty Aktywność rzeźbi mózg – czyli jak dbać o optymalny rozwój dziecka poprowadziła dr Adriana Kloskowska z Impuls do Rozwoju Edukacji.  

Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Jak wychowywać w epoce cyfryzacji, to warsztaty, które poprowadził prof. Jakub Andrzejczak  z Wielkopolskiej Akademii Społeczno – Ekonomicznej.  

Warsztaty Od rozmowy o wartościach do podstaw cenionych przez pracodawcę poprowadziła Dorota Andrzejewska z K-PCEN w Toruniu.  

Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu nauczyciela. Troska o zdrowie i radzenie sobie ze stresem, to warsztaty dla nauczycieli wszystkich typów szkół, poprowadziła Izabela Nowakowska z  K-PCEN w Bydgoszczy. 

Magdalena Chylebrant – Karolak przeprowadziła warsztaty Podnieś swoją samoocenę.

Warsztaty Budowanie rzeczywistego autorytetu nauczyciela prowadziła Wiesława Tamasiak-Wyszyńska z K-PCEN w Bydgoszczy. 

Warsztaty Poprawne oddychanie drogą do zdrowia prowadził  Norbert Łysiak z K – PCEN w Bydgoszczy.

Kreatywne warsztaty Kartka okolicznościowa w pudełku przeprowadziły Magdalena Duszyńska z Przedszkola nr 2 w Mogilnie oraz Katarzyna Góralczyk – Herwart ze Szkoły Podstawowej w Gębicach.

O Programowaniu i robotyce w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej opowiedział Robert Hejnicki z Edukacji Cyfrowej. 

O wolontariacie, jako szansy rozwoju osobistego i zawodowego dla młodego człowieka opowiadał  Radzym Jankiewicz ze Stowarzyszenia Pozarządowe Mogilno.

Ostatni wykład Od diagnozy po całe życie. Wycinki ze spektrum autyzmu zaprezentowali Weronika i Jerzy Janiakowie z Fundacji Fiona, Fundacji Aktywnych Furia, Centrum Wspierania Relacji.

 

Dużą atrakcją było stoisko PPP w Mogilnie, które przedstawiło dość nowatorską formę terapii relaksacyjnej za pomocą mis dźwiękowych fot. Paweł Lachowicz

 

Wszystkie zajęcia były bezpłatne, a uczestnicy zajęć panelowych otrzymali stosowne zaświadczenia. Można było zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych, kupić książki oferowane przez wydawnictwa pedagogiczne, zapoznać się z ofertą szkoleniową oraz formami działalności różnych instytucji, których przedstawiciele byli obecni na targach.

Dużą atrakcją było stoisko PPP w Mogilnie, które przedstawiło dość nowatorską formę terapii relaksacyjnej za pomocą mis dźwiękowych. Tego typu forma zajęć jest prowadzona z dziećmi systematycznie przez cały rok. - Organizacja targów to dla nas bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. W przygotowaniach targów biorą udział wszyscy pracownicy placówki. Tegoroczne targi można uznać za bardzo udane. Frekwencja dopisała i wielu nauczycieli oraz rodziców skorzystało z atrakcyjnych form warsztatów – powiedział nam Maciej Herwart.

 

 

Paweł Lachowicz, 30 X 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.