Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mogileńscy licealiści podczas spotkania z Lucyną Rudzińską z Zespołu Prasowego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej fot. Kinga Gąska

W Zespole Szkół w Mogilnie odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa na drodze oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Poprowadziła je Lucyna Rudzińska z Zespołu Prasowego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II a i II d LO.

Spotkanie, które odbyło się 4 listopada miało na celu nawiązanie kontaktu z uczniami i poprowadzenie dialogu na tematy związane z  bezpieczeństwem. Lucyna Rudzińska wyjaśniła, jak należy zachować się podczas pożaru, jak przeżyć pożar w pokoju, w jaki sposób wyjść z zadymionego pomieszczenia oraz co to jest tlenek węgla. Wytłumaczyła, jak zapobiegać zatruciu czadem oraz opisała pierwsze objawy zatrucia. Młodzież w trakcie spotkania usystematyzowała wiedzę na temat znaków ewakuacyjnych i podstawowych środków gaśniczych.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Nie zabrakło informacji o sposobach zgłaszania zdarzenia i kwestii związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Lucyna Rudzińska w przystępny sposób wyjaśniła uczniom, co należy zrobić, gdy jest się świadkiem wypadku. Pogadanka była przeplatana spotami, muzyką Kapeli PSP Sieradz oraz Lipienia, zagadkami rysunkowymi, a uczniowie mieli możliwość zadania pytań i wzięcia udziału we wspólnej dyskusji - Spotkanie bez wątpienia przyczyniło się do zwiększenia wiedzy na tematy związane z bezpieczeństwem oraz uwrażliwiło młodzież na zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Naszemu gościowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas, merytoryczne wskazówki i dobrą atmosferę, która sprzyjała nauce – powiedziała nauczycielka ZS Kinga Gąska.

Magdalena Lachowicz, 8 XI 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.