Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na bajkowy korowód uczniów i opiekunów z Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach natrafiliśmy w parku miejskim fot. Inez Padowska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, barwny korowód uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach odwiedził Szkołę Podstawową nr 3, przeszedł ulicami miasta, odwiedził starostę i burmistrza Mogilna.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji 9 listopada na ulicach Mogilna, mogliśmy dostrzec grupę ludzi w bajkowych strojach. Byli to uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach, którzy wraz ze swoimi opiekunami, przy użyciu megafonu zachęcali mieszkańców do czytania bajek. Grupa wyruszyła z Szerzaw, po czym udała się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie, skąd przez park przeszła w okolice szpitala. Tam pacjenci i pracownicy otwierali okna, machali do grupy i robili zdjęcia. Bajkowe stroje wzbudzały wiele pozytywnych emocji przechodniów i wywoływały uśmiechy na twarzach. Przemarszowi towarzyszyły piosenki z bajek.

Barwna grupa odwiedziła potem starostę mogileńskiego Tomasza Krzesińskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Roberta Musidłowskiego oraz wiceburmistrza Mogilna Jarosława Ciesielskiego. Samorządowcy musieli zdać egzamin ze znajomości bajkowych postaci.

 

fot. Inez Padowska

 

Udział w happeningu wzięli: Amelia Boguszewska, Oskar Matykiewicz, Tomasz Kus, Antonina Zielińska, Mikołaj Olszewski, Igor Kusik, Aleksandra Lis, Paulina Kirstan, Adam Springmann, oraz opiekunowie - Ewelina Łyk, Anna Stachowiak, Katarzyna Holak, Magdalena Bielewicz i Mirosława Stręk.

Inez Padowska, 9 XI 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.