Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Miejsce do zbiórki darów w Przedszkolu nr 3 w Mogilnie

W chwili obecnej, kiedy miliony Ukraińców zostało pozbawionych dostępu do prądu, świeczka i prąd w bateriach stały się towarem niezbędnym do funkcjonowania. W przedszkolach i szkołach gminy Mogilno zostanie przeprowadzona zbiórka świeczek i baterii. Ponadto do piątku 2 grudnia w placówkach oświatowych trwa zbiórka darów dla Ukrainy.

ZBIÓRKA DARÓW DO 2 GRUDNIA

Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński zwrócił się z prośbą do dyrektorów placówek oświatowych (szkół i przedszkoli) o zorganizowanie zbiórki dla Ukrainy. Ustalono listę rzeczy, które po rozmowach z naszymi partnerami z Ukrainy, z Brodów, są najbardziej potrzebne w obecnej sytuacji. Dom akcji przystąpiły wszystkie placówki i w każdej z nich wyznaczono miejsca, gdzie można składać wymienione poniżej rzeczy.

Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Jarosław Lorek mówi, że: - Sytuacja ludności mieszkającej w Ukrainie jest tragiczna. Mieszkańcy naszej gminy wielokrotnie pokazali jak ogromne mają serce. W każdej placówce zostało wyznaczone miejsce, gdzie można składać określone rzeczy. Zbiórka będzie trwała do piątku 2 grudnia. Potem wszystkie zebrane rzeczy zostaną zwiezione do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie, tam zostaną posegregowane i przygotowane do transportu. Wyjazd na Ukrainę jest planowany w połowie grudnia.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Jakie rzeczy można przynosić do placówek oświatowych:

* Do spania (nowe):

Koce termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej.

* Środki higieny i czystości:

Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, szampony, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, środki do dezynfekcji. 

* Żywność o bardzo długim terminie przydatności:

Żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy,konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania.

* Źródła energii:

Baterie, powerbanki, świeczki, latarki.

DZIEŃ ŚWIECZKI, DZIEŃ BATERII

Dyrektor Lorek zauważa, że w szkołach i przedszkolach, w każdym tygodniu, obchodzony jest jakiś dzień. Dzień Misia, Dzień Kredki, Dzień Ucznia, Dzień Kropki ... itd.

- Chcielibyśmy, aby w obecnej sytuacji w Ukrainie, zorganizować taki dzień, który pozwoli nam wszystkim naładować energią naszą pomoc. Planujemy zorganizować we wszystkich szkołach i przedszkolach we wtorek 29 listopada Dzień Świeczki, a 30 listopada Dzień Baterii - mówi dyrektor.

W chwili obecnej, kiedy miliony Ukraińców zostali pozbawieni dostępu do prądu, świeczka i prąd w bateriach stały się towarem niezbędnym do funkcjonowania. - Dlatego apelujemy, aby każda osoba: uczeń, dziecko, nauczyciel, rodzic, który przyjdzie w Dniu Świeczki do szkoły lub przedszkola przyniósł ze sobą jedną świeczkę, a w Dniu Baterii jedną baterię - dodaje dyrektor.

W gminie Mogilno mamy 2.500 dzieci i uczniów oraz 300 nauczycieli i około 3.000-4.000 rodziców.

- Ile uda się uzbierać świeczek i baterii? Zapraszamy do szkół i przedszkoli w dniu 29 i 30 listopada - zachęca dyrektor Lorek.

Marek Holak, 24 XI 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.