Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zdrowie

Gmina zakupiła 500 kart Ogólnopolskiej Karty Seniora, które można teraz odbierać w Urzędzie Miejskim w Mogilnie. W kinie Wawrzyn na ręce burmistrza Leszka Duszyńskiego przekazano certyfikat "Gmina przyjazna seniorom".

W piątek, 10 marca w godzinach 8.00-14.00 w Zespole Szkół w Mogilnie przy ul. Dworcowej 9 odbędzie się Komórkomania, czyli akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Dawcą może być osoba w wieku 18-55 lat.

Troje przedstawicieli Klubu Radnych Niezależnych, ruszyło tuż po sesji Rady Miejskiej ulicami Mogilna. Przypominali w formie happeningu, że dzisiaj 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją.

Dyrektorka SPZOZ Ewa Bonk-Woźniakiewicz i starosta Tomasz Krzesiński zwrócili się do Rady Miejskiej o 250.000 zł na zakup sprzętu do gabinetu. Radni mają obawy, czy przy tak dużym dofinansowaniu z publicznych pieniędzy, gabinet nie będzie poza przyjmowaniem dzieci i dorosłych w ramach NFZ, wykorzystywany także na działalność prywatną.

Do rekordu strzeleńsko-jeziorańskiej zbiórki (116.633,35 zł) podczas tegorocznego finału WOŚP przyczynili się w znacznym stopniu wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie, którzy zebrali 11.276,28 zł. Wśród dziesiątki najlepszych wolontariuszy znalazł się wychowanek SOSW Igor Bosiacki, który wraz z mamą Karoliną uzbierał 1.652,67 zł.

Dyrektorka SP ZOZ w Mogilnie Ewa Bonk-Woźniakiewicz poinformowała, że będzie jeszcze jedno szkolenie dla pracowników od 24 do 27 lutego. Zapewniła radnych powiatowych, że zapisy na tomograf komputerowy dla pacjentów zaczną się od 1 marca. Wcześniej ma być podpisana wynegocjowana umowa z NFZ-em.

Michał Weihs urodził się bez wykształconego nadgarstka w prawej ręce. Jedyną szansą na ułatwienie mu w codziennym życiu wykonywania wielu podstawowych czynności, był zakup bardzo kosztownej protezy. Udało się ją zakupić dzięki hojności wielu osób i zbiórce, która zakończyła się sukcesem. Proteza Michelangelo jest już u Michała od roku. Przypominamy, co wówczas opowiedział nam Michał o swoich odczuciach i emocjach oraz o tym, jak sobie radzi w nowej sytuacji.

OSP w Bielsku w ramach tegorocznego finału WOŚP zorganizował turniej piłki halowej  oraz imprezę integracyjną w remizie. 

Poza miastem zbiórki odbywały się w 31 miejscowościach na terenie gminy Mogilno, do których dojeżdżał wesoły autobus "Latający wolontariusz".

Rekordzistką wśród wolontariuszy została Weronika Derenda ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie), która zebrała do puszki 4.410,77 złotych.

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.